Informacja

Informujemy, że w dniu 19.04.2019r. biblioteka będzie czynna do godz. 15.00, w dniu 20.04.2019r. będzie nieczynne.

APC – POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO

26 kwietnia o godz. 16.30 w Filii Nr 10 (ul. Węglowa 56) odbędzie się pokaz filmu „Kocham życie” oraz spotkanie ze Zbigniewem Gajzlerem, reżyserem dokumentu. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

Twórczo i wiosennie

W pierwszy weekend kwietnia mali czytelnicy, jak co roku, zostali zaproszeni do Restauracji Dobre Smaki na WARSZTATY WIELKANOCNE. Milusińscy razem z opiekunami wykonali śliczne świąteczne ozdoby- kogucika i kurkę do zawieszenia na okno lub wielkanocny stroik. Dorośli wykonali wiosenne, filcowe broszki. Świąteczne prace, jak zawsze Restauracja umiliła słodkim poczęstunkiem. Na kolejne plastyczne zabawy z Biblioteką zapraszamy w maju.

Z biblioteką w Krakowie

W kwietniu czytelnicy Filii Nr 2 MBP wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Odwiedziliśmy należące do Muzeum Narodowego: Dom Jana Matejki i Kamienicę Szołayskich, w której aktualnie można zobaczyć wystawę „Kraków 1900”. Historię okresu Młodej Polski i niesamowitą twórczość oraz życiorys jednego z najbardziej znanych malarzy polskich poznaliśmy w czasie 3 godzinnego opowiadania i zwiedzania z przewodnikiem. Oprócz malarstwa i rzeźby, była historia plakatu, stroju, sportu i jakże ciekawa opowieść o krakowskiej bohemie artystycznej, cyganerii która tworzyła niesamowity koloryt tego miasta końcem XIX i początkiem XX wieku.

UWAGA – APC

Informujemy, że w dniu 16.04.2019r. (wtorek) oraz 25.04.2019r. (czwartek) nie odbędą się zajęcia gimnastyczne prowadzone przez Monikę Tymurę. Przepraszamy.

Wiosennie w Zabrzegu

10 kwietnia w bibliotece w Zabrzegu odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem dzieci. Zajęcia, podczas których dekorowano jajka wielkanocne prowadziły uczestniczki zajęć „Rękodzieło w bibliotece”. Podczas zajęć dzieci owijały jajka ze styropianu wełną, muliną i zdobiły kwiatkami z bibuły, zajączkami i cekinami. Wysłuchały ciekawych informacji na temat obrzędów związanych z Wielkanocą. Na zakończenie otrzymały drobne pamiątkowe upominki, zakładki do książek oraz słodki poczęstunek.

Wystawa w Zabrzegu

Koloseum-jedno ze szczytowych osiągnieć architektonicznych starożytnych Rzymian- kojarzy się z walkami gladiatorów i z męczeńską śmiercią chrześcijan. Obecna wystawa w bibliotece w Zabrzegu przedstawia w postaci makiety fragment tej budowli wraz z inscenizacją walki gladiatorów oraz narzędziami tortur. Stosowny opis zawiera zarys historyczny dotyczący budowli i wydarzeń z nią związanych. Zapraszamy do obejrzenia w godzinach pracy biblioteki.