Wystawa twórczości Małgorzaty Cholewy i Eweliny Zaremby

Zapraszamy na wystawę twórczości Małgorzaty Cholewy i Eweliny Zaremby.

„Nazywam się Małgorzata Cholewa (zd. Oleksiak) i jestem rodowitą Czechowiczanką. Długie lata pracowałam w tutejszej służbie zdrowia. Moja przygoda z pędzlem rozpoczęła się bardzo niedawno, bo 5 lat temu. Fascynują mnie twarze, zwłaszcza twarze kobiet, ich emocje, pochodzenie, kolor skóry i strój. „Kolor kobiety- jak barwnie potrafią się różnić staram się pokazać w swoich pracach.
Swoją pasją udało mi się zarazić moją córkę Ewelinę Zaremba (zd. Cholewa). Od 20 lat choruje na SM (stwardnienie rozsiane) i mimo poważnego ograniczenia ruchowego i faktu, że z uwagi na postępującą chorobę musiała nauczyć się posługiwania lewą ręką będąc praworęczną nie poddała się i zaczęła malować. Pędzel pozwolił jej ubarwić nieco mocno ograniczony chorobą świat. Początki były trudne, ale upór i determinacja zwyciężyły. „Malowany świat Eweliny” zamyka się w klimatycznych pejzażach. Zobaczcie sami. Zapraszamy.”