Warsztaty z Filią nr 3

W dniu 04.04.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie odbyły się warsztaty rozwijające umiejętności w zakresie działań artystyczno – technicznych dla chętnych dzieci z kl. IIb i IIIb.

„Łącznie brało w nich udział trzynastu uczniów. Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną SP2, MBP w Czechowicach-Dziedzicach, wychowawczynię Iwonę Warzochę i nauczyciela współorganizującego proces kształcenia Iwonę Walerus. W spotkaniu brali również udział rodzice. Program spotkania dotyczył tworzenia kwiatów z włoskiej krepiny. Warsztaty poprowadziła Pani Danuta Czulak bibliotekarka z MBP w Czechowicach-Dziedzicach, której pasją jest tworzenie kwiatów. Uczniowie mogli poznać techniki tworzenia krokusów. Każde dziecko wykonało własnoręcznie kwiaty wiosenne – krokusy, które uczestnicy zabrali do domu. Mieli również możliwość zapoznać się z innymi kompozycjami kwiatowymi zrobionych przez Panią Danusię, które przyniosła do pokazania. Nasza przemiła instruktorka tworzenia cudów z krepiny pokazała w prosty i zrozumiały sposób jak w szybkim czasie można wyczarować krokusa. Wytłumaczyła krok po kroku i już po chwili dzieci miały po kilka zrobionych kwiatów. Uczniom nie sprawiło to trudu, a przy tym dobrze się bawili. Podczas zajęć panowała radosna i twórcza atmosfera, która niewątpliwie pozwoliła wprowadzić uczestników w nastrój nadchodzących świąt wielkanocnych, uczniowie pomagali sobie, a co najważniejsze dobrze się bawili. Dodatkowo dobry nastrój wspomagał słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy Pani Danusi za przeprowadzone warsztaty, miłą atmosferę i mamy nadzieję, że te spotkanie było preludium do owocnej współpracy, i że tego rodzaju warsztaty twórcze na stałe zagoszczą w naszej szkole.

Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom za udział w warsztatach i do zobaczenia na kolejnych.

Dominika Mleczko Bibliotekarka SP2”