TWÓRCZA MUZYKOTERAPIA, CZYLI NOSPR NA BIS

17 października przyszła kolej na drugą wizytę w NOSPRze, w ramach projektu „Biblioteka? Kulturalnie!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023 (Działanie 3 – MUZYKOTERAPIA).

Najpierw seniorzy wzięli udział w warsztatach, podczas których bawili się dźwiękiem, wykorzystując do „gry” swoje własne ciało – body percussion, a także ćwiczyli słuch muzyczny i koncentrację, z wykorzystaniem bum bum rurek i innych instrumentów. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania. Następnie, zwiedzili od kulis przepiękny i majestatyczny budynek NOSPRu, odkrywając wiele jego tajemnic i sekretów nieziemskiej akustyki sali koncertowej. Zwieńczeniem wizyty był udział w próbie orkiestry symfonicznej.