Gratulacje

Drodzy Czytelnicy!
14 marca 2024r. została przyznane specjalne wyróżnienie Okręg Śląski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – zdobyła je Marzena Gałecka pracująca w naszej bibliotece.

Tak pisali o Niej:

Do konkursu śląskiego etapu „Bibliotekarza Roku” zgłoszono 8 kandydatur z bibliotek w Będzina, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Dąbrowy Górniczej, Piekar Śląskich i Zawiercia. Sylwetki kandydatów były naprawdę imponujące, dlatego Kapituła konkursu zdecydowała się przyznać wyjątkowe wyróżnienie, aby zwrócić Państwa uwagę na dokonania pani Marzeny Gałeckiej z Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach.

Pani Marzena Gałecka związana jest z bibliotekarstwem od 28 lat. Pełni funkcję zastępcy dyrektora i kierownika Działu Promocji. W 2023 r. pozyskała wysoką dotację na zakup sprzętu do digitalizacji (i2S Copi Book Open System) i dla osób o specjalnych potrzebach ułatwiającym im korzystanie z oferty biblioteki. Aktywnie współpracuje ze Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz bibliotekami w Czechach i na Słowacji. Dzięki jej staraniom działania czechowickiej Biblioteki zostały przedstawione w programie telewizyjnym „Eureka Biblioteka” w TVP Kultura. Jej profesjonalizm i zapał do pracy zaowocował organizacją zajęć edukacyjnych i integracyjnych dla uchodźców z Ukrainy oraz wielu wystaw co pozwala mieszkańcom Czechowic-Dziedzic na dostęp do oferty kulturalnej.

Pani Marzena doceniana jest przez środowisko bibliotekarskie nie tylko za przedsiębiorczość i odwagę, ale także za życzliwość i pomoc. To wyjątkowa Bibliotekarka, która inspiruje i motywuje każdego z nas! 💐

Skip to content