„BIBLIOTEKA? KULTURALNIE!” TYM RAZEM GOŚCIŁA W NOSPRze

W sobotę, 23 września, 23-osobowa grupa seniorów, wzięła udział w wyjątkowym wyjeździe do katowickiego NOSPRu, zorganizowanego w ramach projektu „Biblioteka? Kulturalnie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023 (Działanie 4 – MUZYKOTERAPIA).

Celem wyjazdu była Gala Finałowa Laureatów Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego. Występy zdobywców pierwszego miejsca w czterech kategoriach: kwartet smyczkowy, skrzypce, fortepian i śpiew, przyprawiały o dreszcze i udowodniły, że nagrody zostały przyznane nieprzypadkowo, a laureaci w pełni zasłużyli sobie na miano mistrzów.

Dla części uczestników była to pierwsza wizyta w NOSPRze, dlatego wrażenia były jeszcze bardziej intensywne, gdyż niebywała akustyka sali koncertowej, wprawia w zachwyt nawet laików.