„BIBLIOTEKA? KULTRALNIE!” ZAPRASZA DO UDZIAŁU

Od września, rusza nowy projekt biblioteki, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023, który jest nie tylko nowatorskim sposobem promocji czytelnictwa, ale także wzmacnia kulturotwórczą funkcję instytucji w środowisku lokalnym.

Interdyscyplinarność podejmowanych w ramach zadania działań animacyjnych, buduje nową jakość usług biblioteki, adresowaną do dzieci i seniorów.

W ramach projektu zrealizowanych zostanie 7 przedsięwzięć:

• 09.2023 r – Działanie 1 – MUZYKOTERAPIA – koncert mis tybetańskich i gongu dla seniorów;
  • 09.2023 r. – Działanie 2 – MUZYKOTERAPIA – warsztaty muzyczno-ruchowe dla dzieci;
  • …… – Działanie 3 – MUZYKOTERAPIA – warsztaty muzyczno-ruchowe w NOSPR Katowice dla seniorów, połączone ze zwiedzaniem budynku i udziałem w próbie generalnej orkiestry symfonicznej;
  • 09.2023 r. – Działanie 4 – MUZYKOTERAPIA – wyjazd na koncert do NOSPR Katowice dla seniorów (Gala Finałowa Laureatów Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego);
  • …… – Działanie 5 – ARTETERAPIA – wyjazd na spektakl połączony z warsztatami dla dzieci w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej;
  • …… – Działanie 6 – ARTETERAPIA – warsztaty teatralne „Teatr bez barier” dla seniorów w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej;
  • 10.2023 r. – Działanie 7 – ARTETERAPIA – wyjazd na spektakl teatralny do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Nie wszystkie daty dzienne udało się już ustalić, z uwagi na sezon wakacyjny, nie mniej jednak serdecznie zapraszamy do zapisu.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia u koordynatora – tel. 32 215 30 34 lub mail: m.wygoda@mbp.czechowice-dziedzice.pl.

Warunkiem uczestnictwa jest status czytelnika MBP w Czechowicach-Dziedzicach lub Słuchacza „Akademii Pięknego Czasu” dla seniorów oraz status czytelnika biblioteki w przypadku dzieci.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Czekamy na Wasze zgłoszenia!