Zapraszamy serdecznie do udziału!

Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Domem Kultury oraz Izbą Regionalną serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice na
IV Czechowicką Noc Kultury, w tym roku organizowaną pod hasłem „3L”. Kontynuując tradycję, przedstawimy kolejne ciekawe i interesujące miejsca w naszym mieście, nie zawsze dostępne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

 

Tegoroczny program będzie obejmował 3 główne punkty, stąd „3L”:

I Lesisko – Biblioteczne Rekonstrukcje, godz. 18:00 – 20:00

(siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Plac Jana Pawła II)

– starcie z maszyną do pisania, legendami i pocztówkami

– quiz wiedzy o historii miasta

– prezentacja wyjątkowego  filmu

– fotobudka

– plener malarski ze słodką niespodzianką

– grupa rekonstrukcyjna (możliwość zapoznania się „na żywo” z wyposażeniem, uzbrojeniem i umundurowaniem amerykańskim z okresu II Wojny Światowej; pokaz oryginalnych pojazdów wojskowych m.in. Dodge Wc52; okazja do wykonania zdjęć w towarzystwie żołnierzy-rekonstruktorów oraz prawdziwa, pyszna grochówka wojskowa z kuchni polowej).

 

II Lokomotywowania – Kultura Napędzana Parą, godz. 19:00 – 19:40

(teren spółki PKP Cargo)

– zwiedzanie z przewodnikami terenu niedostępnej na co dzień Lokomotywowni, którzy opowiedzą wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem wraz z możliwością oglądnięcia intersujących eksponatów.

Uczestnicy zostaną przetransportowani na teren Lokomotywowni autobusem Ikarus udostępnionym przez spółkę PKM z Czechowic-Dziedzic.

 

Uczestnicy Nocy Kultury, zbiorą się na Placu Jana Pawła II ok. godziny 19:50 i w zwartym szeregu  przemaszeruje do kolejnego ostatniego miejsca czyli Liceum, pod ochroną Grupy Strzeleckiej z Czechowic-Dziedzic.

 

III Liceum – Stare Kino w Liceum z Movimento, godz. 20:00 – 22:00

(aula w Liceum Ogólnokształcącym im. M.Skłodowskiej-Curie, ul. Konopnickiej)

– Tomasz Roth „Bajki dla Dorosłych”

– występ grupy tanecznej „Saida Dance”

– występ Teatru Muzycznego „Movimento” – „W Starym Kinie”

– prezentacja starych filmów.

 

Skip to content