Za nami „Noc z Andersenem”

Za nami Poranek i Noc z Andersenem.
Wspominamy i zapraszamy do wspomnień…

Za nami Poranek i Noc z Andersenem. Z pewnością była to pamiętna noc, gdyż po raz ostatni impreza odbyła się w budynku Centrali MBP przy ul. Niepodległości 32/34 (w Oddziale Dziecięcym).

W tym roku uczestnicy z Oddziału Dziecięcego oraz Filii nr 2 tradycyjnie sadzili drzewko, ręcznie zdobili drewniane wzory zwierząt a o północy szukali skarbów w podziemiach biblioteki, a także między książkami. Dzieci podczas Nocy Andersena miały również okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach wokalnych oraz w ćwiczeniach dykcji, prowadzonych przez lektorkę Panią Malwinę Kożurno. Nie zabrakło twórczych zadań, wspólnego czytania, gier planszowych oraz niekończących się rozmów.

Odważni czytelnicy z Filii nr 7 i 5 wzięli udział w grze fabularnej „Mistrz Baśni” opartej na fabule baśni „Królowa Śniegu” H.CH. Andersena, którą przeprowadził Pan Marcin Kubiesa, ze Szkoły Wyobraźni. Młodzi czytelnicy wcielili się w role baśniowych bohaterów. W poszukiwaniu zaginionej Gerdy dzieci wybrały się w baśniową podróż, podczas której, zbudowały tratwę dzięki której przepłynęły rzekę, zaprzyjaźniły się z magicznymi kwiatami, spotkały wronę a także otrzymały rumaki, które pomogły im przebyć dalszą drogę. Wreszcie po długich poszukiwaniach udaje się odnaleźć Gerdę i wraz z Nią udać się do Królowej Śniegu po Kaja. Ostatecznie bohaterowie ułożyli z kawałków lodu słowo WIECZNOŚĆ.

Filie nr 1 i 10 zaprosiły do siebie Panią Patrycję Dziech, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty z malowania na drewnie zakładek w kształcie zwierząt przy użyciu specjalnych kryjących farb do drewna. Dzieci używając swojej wyobraźni stworzyły piękne i oryginalne prace, które po wyschnięciu mogły zabrać ze sobą do domu. Poza tym dzieciaki wzięły udział we wspólnym czytaniu.

Na koniec wszyscy uczestnicy poza śniadaniem podczas poranka i kolacją podczas nocy, otrzymali upominki.

Do przyszłego roku!

Skip to content