Spotkania autorskie z Jolantą Reisch-Klose autorką książki „Alkoholik- instrukcja obsługi”

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice na spotkania autorskie z Jolantą Reisch-Klose, autorką książki „Alkoholik- instrukcja obsługi”.

W dniu 4.11.2022r. o godzinie 17.30 zapraszamy na spotkanie w Sali Spotkań w Bibliotece Głównej w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Paderewskiego 3), oraz 16.11.2022r. godz. 17.30 w Spotkanie w Filii Nr 7 w Ligocie Centrum (ul. Wapienicka 1)- osoby chcące wziąć udział w spotkaniu w Filii nr 7 proszone są zgłoszenie chęci uczestnictwa pod numerem telefonu 32 215 70 65

Różnego rodzaju uzależnienia chemiczne (np. alkohol, narkotyki, leki) ale też uzależnienia behawioralne (np. telefon, zakupy, pornografia) są plagą dzisiejszych czasów. Nie ma już chyba osoby, która na swojej drodze nie spotkała kogoś, kto boryka się z tym problemem. Osoby uzależnione są w naszych domach, rodzinach, sąsiedztwie, w miejscach pracy. Istotne jest abyśmy wiedzieli czym są uzależnienia i jak skutecznie i mądrze możemy pomóc osobom uzależnionym.

W czasie spotkania będzie można dowiedzieć się się czym jest choroba alkoholowa, czym są mechanizmy uzależnienia ( dlaczego do niego/niej nic nie dociera?). Zostanie przedstawiony sposób funkcjonowania rodziny z problemem alkoholowym oraz będzie można dowiedzieć się czym jest współuzależnienie.

Książka „Alkoholik- instrukcja obsługi” stała się bestsellerem. Pierwszy nakład wyprzedała się błyskawicznie stając się poradnikiem, źródłem inspiracji, otuchy i wsparcia dla wielu herosów dzielących życie z osobą uzależnioną. Teraz w Czechowickiej Bibliotece będziemy mieli okazję spotkać osobiście autorkę książki i przekonać się jak ważna jest to lektura.

Skip to content