Ranking Bibliotek 2020

Nasza Biblioteka w rankingu Rzeczpospolitej i Instytutu Książki zajęła II miejsce w naszym województwie i wysokie XII miejsce w skali kraju!

W tym roku 835 bibliotek zdecydowało się odpowiedzieć na 26 pytań i wziąć udział w jubileuszowym, X rankingu gazety „Rzeczpospolita” i Instytutu Książki. My również spróbowaliśmy swoich sił i odpowiadając między innymi na pytania dotyczące ilości materiałów bibliotecznych zakupionych w 2019 roku, alternatywnych form wypożyczenia czy wydarzeń organizowanych dla czytelników przystąpiliśmy do rankingu.

W tym dziwnym roku atutem stał się dostęp do katalogów internetowych, możliwość wypożyczania ebooków lub kodów Legimi, zamawiania książek przez Internet czy odbierania w książkomacie i oddawania we wrzutni.

Część życia czytelniczego przeniosła się do cyberprzestrzeni – profil facebookowy Biblioteki stał się źródłem kontaktu między Czytelnikami a bibliotekarzami. To tam w czasie zamknięcia biblioteki staraliśmy się dać naszym Czytelnikom choć namiastkę książek publikując fragmenty powieści oraz proponując różnego rodzaju aktywności i sposoby spędzania wolnego czasu.

Jesteśmy dumni z pozycji, którą zajmujemy w tym rankingu i wierzymy, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy! Składamy gratulacje zwycięzcom!

Więcej informacji o rankingu znajdziecie Państwo na stronie Rzeczpospolitej (Cyfrowy świat szansą dla książek – Ranking bibliotek – rp.pl_ ) oraz Instytutu Książki (Instytut Książki (instytutksiazki.pl)

Skip to content