Noc z Andersenem

W weekend, 31 marca-1 kwietnia w naszej bibliotece znów spędziliśmy magiczną Noc z Andersenem!Uczestnikami zabawy byli  najlepsi czytelnicy, a nocowanie, pełne zabaw i atrakcji odbyło się w Dziale dla Dzieci oraz w Filii Nr 2.

W bibliotece dziecięcej Noc rozpoczęliśmy od niespodzianki. Tuż po godz. 18.00 do biblioteki zawitali policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Przyszli zaprosić dzieci do odwiedzenia ich siedziby. Okazało się, że uczestnicy Nocy Andersena mogli zwiedzić m.in. pomieszczenie zatrzymań, dyżurkę, pokój oficerów śledczych, sale narad, pokój komendanta. Dzieci miały okazję przebrać się w ubranie ochronne policjanta, przymierzyć ochraniacze, kaski, kamizelki kuloodporne czy tarczę. Zwiedzając, dzieci odkryły tajniki lustra weneckiego oraz daktyloskopii. Na zakończenie każdy mógł obejrzeć z bliska radiowóz policyjny.

Po fascynującej przygodzie w Komisariacie dzieci zasadziły drzewko Andersena – upamiętniające tą szczególną noc. Po kolacji odbyły się twórcze warsztaty, podczas których dzieci tworzyły przepiękne koty. Tuż po godz. 22.00 odwiedziła nas pani Ania Krzempek z CEiR, która przygotowała dla dzieci prawdziwy występ cyrkowy. Każdy mógł nauczyć się żonglerki.   Na zmęczonych łakomczuchów czekała owocowa uczta. Gdy na zegarze wybiła północ rozpoczęło się poszukiwanie skarbów! Nie było to łatwe, ponieważ aby dotrzeć do skarbu trzeba było podążać za wskazówkami. Ale uczestnicy poradzili sobie świetnie i w mrokach piwnicy znaleźliśmy skarb – żółte pluszaki. Na zakończenie nie zabrakło wspólnych zabaw z grami planszowymi, wspólnego czytania oraz wesołych opowieści. Rano, skoro świat, na dzieci czekało śniadanie, rozdanie dyplomów oraz nagród książkowych.

Od poważnych zagadnień bezpieczeństwa rozpoczęła się także Noc w Filii nr 2. Gościem dzieci był bowiem technik kryminalistyki, który pokazał jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa. Następnie bibliotekę odwiedziła Pani Anna Krzempek. Nauczyła ona dzieci „rozkręcania talerzy” i żonglerki. Po przeczytaniu Baśni Andersena wszyscy wzięli udział w quizie dotyczącym twórczości pisarza, a o północy odbyło się wspólne poszukiwanie skarbu ukrytego wśród książek. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Rano po wspólnie przygotowanym śniadaniu dzieci pożegnały bibliotekę. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę i słodki upominek.

Skip to content