Łukasz Wierzbicki w bibliotece

Czytanie to wartość sama w sobie. Sprzyja rozwojowi, zapewnia posiadanie wiedzy, urozmaica czas wolny. Żywe słowo, wypowiedziane przez samego pisarza zachęca do poznawania książek a czasem do ich tworzenia.

Tak stało się podczas warsztatów z Łukaszem Wierzbickim i Czytelnikami Filii nr 1. Na ul. Zamkowej wśród rozmów, burzy myśli i śmiechu powstało nowe opowiadanie stworzone wspólnie przez znamienitego gościa oraz uczniów klas IV C i V C z SP 5. Oczywiście zapraszamy do przeczytania:

PIŁKA Z MIĘSEM, CZYLI PRZYGODA PEWNEGO KUCHARZA

– O już TRĄBI, czas na MIELONE. CHŁOPIEC rzucił PIŁECZKĘ DELFINOWI i chwycił PATELNIĘ. -Tfu! Chcesz żebym się udławił tą BŁYSKOTKĄ?! Weź sobie to COŚ! – Wydarł się DELFIN i wypluł piłkę. Ta trafiła chłopca prosto w GŁOWĘ tak, że OKULARY wpadły z pluskiem do basenu. – ŁADNIE. Jak ja teraz bez OKULARÓW przyrządzę MIĘSO? – Oddam ci te OKULARY, ale pod jednym warunkiem. – Warknął DELFIN. – Przestaniesz mnie dręczyć durnymi PIŁECZKAMI. Zmiel je najlepiej razem z tym MIĘSEM. I wreszcie będzie spokój! KONIEC.

Świetnie przebiegło też spotkanie w Oddziale Dziecięcym, który zamienił się na godzinę w scenę literackich przygód Pisarza, bowiem „Dziadek i niedźwiadek”, „Afryka Kazika” czy „Machiną przez Chiny” to pełne prawdziwych historii utwory dla dzieci. Dziękujemy Wszystkim za wizytę w świecie książek.

Skip to content