W czasie ostatnich sierpniowych dni Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała mieszkańcom Bronowa i okolic odrobinę zabawy.

30 sierpnia, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bronowie odbyły się zajęcia projektu „Kultura BroNOWA. Pielęgnacja dziedzictwa lokalnego w oparciu o integracje społeczną i nowoczesne technologie.”

Dzieci tworzyły domki dla owadów, zdobiły pierniczki i bawiły się z animatorami a dorośli tworzyli piękne talerze-patery oczywiście w folkowych i tradycyjnych wzorach.
Uczniowie bronowskiej szkoły, w pierwszych dniach września, zostali zaproszeni do wzięcia udziału w robo-zabawach. Na terenie rekreacyjnym w Bronowie, pomiędzy Biblioteką a szkołą, dzieciaki w czasie lekcji zostały zaproszone do zabawy w kodowanie. Nie zabrakło zabawy z robotami Dashem i Dotem, klockami LEGO Mindstrom oraz unowocześnionej zabawy w QR-codowe podchody.
Zwieńczeniem projektu było spotkanie online z popularną pisarką, Katarzyną Bereniką Miszczuk. Z czytelniczkami bronowskiej biblioteki rozmawiała o swoim cyklu „Kwiat paproci”, który opiera się na mitologii słowiańskiej, serialu, który powstał na podstawie jej książki oraz o planach na przyszłość.

Dwudniowy projekt pozwolił mieszkańcom Bronowa spotkać się, spędzić wspólnie czas i dowiedzieć się czegoś więcej o okolicy, w której żyją.