KOMUNIKAT

Z radością informujemy, że od dnia 30.11.2020r. BIBLIOTEKA wraz z FILIAMI będzie ponownie CZYNNA. Prosimy o zapoznanie się zasadami jej funkcjonowania.

Zgodnie z §10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz 2091), w bibliotece obowiązywać będą następujące zasady:

ZWROTY: Materiały biblioteczne zwrócone do biblioteki będą odłożone na kwarantannę na okres 3 dni kalendarzowych;

WYPOŻYCZENIA: Otwieramy bibliotekę z wolnym dostępem do regałów i samodzielnego wyszukiwania interesujących zbiorów;

– Obsługa wypożyczeń i zwrotów będzie zorganizowana zgodnie z zaleceniami związanymi z OGRANICZENIAMI LICZBY OSÓB przebywających w pomieszczeniu wg poniższego schematu:

a) Dział dla Dzieci i Młodzieży – maksymalnie 6 osób, bez możliwości korzystania z komputerów,

b) Dział Audiowizualny – maksymalnie 8 osób; bez możliwości korzystania z odsłuchów,

c) Wypożyczalnia – maksymalnie 10 osób,

d) Czytelnia – maksymalnie 2 osoby, wyłącznie na czas wypożyczania czasopism,

e) Filie biblioteki maksymalnie 3 osoby w jednym czasie, z zachowaniem odległości między nimi (norma minimum 1,5 m)

f) W bibliotece centralnej bezpośrednio w miejscu obsługi może znajdować się tylko 2 czytelników. W filiach – tylko 1 czytelnik.

– Na terenie biblioteki obowiązuje UŻYWANIE MASECZEK I DEZYNFEKCJA RĄK,

– Czytelnicy, zwracający materiały biblioteczne oraz korzystający z wolnego dostępu do regałów, zobowiązani są do powtórnej dezynfekcji rąk po przekazaniu zwracanych materiałów bibliotekarzowi a przed przystąpieniem do wyszukiwania książek lub płyt.

Czytelników, posiadających magnetyczną kartę biblioteczną, nadal zapraszamy do korzystania z KSIĄŻKOMATU I WRZUTNI. Przypominamy, że zamówienia (za pośrednictwem Integro) można składać poza godzinami, w których biblioteka jest czynna (AKTUALNE GODZINY zawarte są w zakładce „Kontakty i godziny otwarcia”).  Z uwagi na ogromne zainteresowania tą formą wymiany zbiorów, zgodnie z Regulaminem, można zamówić maksymalnie 3 pozycje z każdej agendy bibliotecznej – Dział dla Dzieci i Młodzieży, Dział Audiowizualny, Wypożyczalnia.

Powyższe wytyczne mają charakter ramowy i  będą dostosowywane do aktualnej sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń i rekomendacji.

Zapraszamy serdecznie i życzymy zdrowia Wam – Drodzy Czytelnicy oraz nam – Bibliotekarzom.

Skip to content