Historia Biblii – wystawa

Zapraszamy na wystawę, gdzie zobaczycie ponad 3000 lat historii Pisma Świętego, repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic.

Wystawa Biblii

Zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie, które w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się PO RAZ PIERWSZY! Wystawa Biblii, która rozpoczyna się już we wtorek 28 marca 2023 r. da Państwu możliwość zapoznania się z historią Księgi, która przetrwała wieki. Wystawa odbywa się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach otwarcia Biblioteki.

Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 30 marca o godz. 17.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wystawa ta obejmuje historię 3500 lat powstawania Biblii, opowiedzianą na kilkudziesięciu metrach kwadratowych w niespełna godzinę. Projekt jest interaktywnym sposobem zapoznania zwiedzających z historią obrazującą 1500 lat historii tej niezwykłej Księgi. Kolejne 2000 lat to historia powstawania przekładów Pisma Świętego na języki narodowe.

Jest to nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie, gdyż uczestnicy mogą dotknąć eksponatów, wziąć do ręki kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań, dotknąć słów zapisanych na skórach i pergaminach oraz poczuć aktualność przesłania Pisma Świętego. Zobaczymy pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana ta ponadczasowa lektura. Faksymile i reprinty pierwszych wydań w języku angielskim, niemieckim, polskim, po grecku, po łacinie i hebrajsku. Są także dostępne oryginalne wydania z XVI i XVII wieku.

Zebrane zbiory pochodzą od prywatnych fundatorów, którzy dostarczają swoje eksponaty dla celów edukacyjnych. Wystawa odwiedza muzea, placówki szkolne, domy dziecka oraz domy kultury na terenie całego kraju, ciesząc się dużym zainteresowaniem i uznaniem odwiedzających.

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia Wystawy. Wstęp wolny!

Skip to content