Ferie we wspomnieniach

Z radością organizowaliśmy wszystkie atrakcje, z których korzystały dzieci naszej gminy. Wśród nich znalazły się warsztaty, spotkania, konkursy.

W zajęciach organizowanych w bibliotece na Burzeju od 17 do 20 stycznia brało udział 27 uczestników. Codziennie dzieci rywalizowały ze sobą w grach przyniesionych do biblioteki. Wielka popularność zdobyły takie gry jak : Bingo, Wiewióry, Małpiszony i inne. Na zajęciach plastycznych poznały metodę Iris Folding. Nie zabrakło też historii klocków Lego oraz ciekawostek związanych z klockami. Kto zgadnie: Kto jest największym na świeci producentem opon? Ile miliardów klocków Lego ułożonych jeden na drugim może połączyć Ziemię z Księżycem? Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

 W czasie ferii zimowych w bibliotece w Zabrzegu odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z cyklu „Rysujemy malujemy”. Dzieci, które gościły w rożnych miejscowościach podczas ferii rysowały w bibliotece swoją przygodę: zjeżdżały z górki na sankach i nartach, lepiły śnieżnego bałwanka, zjeżdżały kolejką linową. Stworzoną z prac wystawę można obejrzeć  w godzinach pracy biblioteki.

 W trakcie tegorocznych ferii  w filii nr 5 w Bronowie  dzieci zostały zaproszone w fantastyczną podróż do świata starożytnej Grecji, a wszystko za sprawą książki Grzegorza  Kasdepke  „Mity dla dzieci”. Poznaliśmy Olimp, niektórych bogów greckich, a także życie zwykłych ludzi. Ponadto w bibliotece czekały na dzieci różnorodne gry planszowe i zajęcia plastyczne. Natomiast celem zajęć ekologicznych było zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania przyrody, odpowiedniej segregacji  śmieci, czy też oszczędzania wody.

W ramach zajęć w czasie ferii w filii nr 10 dzieci poznały planety oraz zobaczyły jak wygląda układ słoneczny. Nie obyło się bez wspólnych zabaw m.in. „Słońce parzy” czy  „Jestem planetą”. Ponadto rozwiązywały krzyżówki, rebusy i wysłuchały wiersza pt. „Planety”. Podczas kolejnego spotkania dzieci „wyruszyły na księżyc”. Przygoda rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej. Po wylądowaniu na księżycu znaleźli  list od chłopca o imieniu Arkus, który został uwięziony na jednej z planet przez złą królową Negację. Aby go uwolnić młodzi kosmonauci musieli rozwiązać szereg zadań – zadania matematyczne, stworzyć swojego ufoludka czy zbudować rakietę. Tradycyjnie nie zabrakło słodkiego poczęstunku i drobnych pamiątek.

Skip to content