DLA SENIORÓW

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Kącika Seniora w Czytelni Ogólnej.

Specjalnie dla seniorów przygotowany został regał z propozycjami książkowymi na różne tematy. Są wśród nich: poradniki prawne, zdrowotne i hobbystyczne, vademecum obsługi komputerów i poruszania się po świecie Internetu, informatory dotyczące emerytur oraz finansów. Czytelnicy mogą też znaleźć ciekawe pozycje dotyczące spędzania wolnego czasu, przewodniki po najciekawszych miejscach w Polce i na świecie.
Zachęcamy wszystkich do skorzystania z bogatej oferty biblioteki, zarówno jeśli chodzi o pozycje książkowe, czasopisma jak i usługi Działu Audiowizualnego. Ponadto przy bibliotece działa Akademia Pięknego Czasu zorganizowana na wzór Uniwersytetu III Wieku. Celem Akademii jest nie tylko nauczanie, ale przede wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, poprzez integrację społeczną z młodym pokoleniem.

Zapraszamy do Centrali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Niepodległości 32/34. Czytelnia Ogólna i Wypożyczalnia Popularnonaukowa (I piętro).

 

Skip to content