Czytaj legalnie – Legimi w bibliotece

czytaj legalnie

Od jakiegoś czasu coraz więcej mówi się o pirackim ściąganiu książek z Internetu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że korzystanie z nielegalnych źródeł to po prostu przestępstwo – ściąganie pirackich plików, czy filmów. W Internecie powstała akcja „Czytaj legalnie i pozwól legalnie czytać innym” (https://www.facebook.com/CzytajLegalnie/)
Biblioteki to jeden z kilku legalnych sposobów na przeczytanie książki czy obejrzenie filmu. Możecie Państwo wypożyczyć u nas tradycyjne książki, audiobooki, filmy czy płyty z muzyką i tym samym nie przyczyniacie się do okradania Autorów.
Bardzo cieszymy się, że już dziś możemy powiedzieć, że niedługo po otwarciu nasi Czytelnicy będą mogli wypożyczyć nie tylko tradycyjne zbiory, a także kody Legimi umożliwiające czytanie ebooków na nośnikach takich jak telefon komórkowy, czytnik czy komputer. Kody będą działały przez cały miesiąc. Platforma zapewnia nieograniczony dostęp do około 60000 ebooków i 2500 audiobooków. O szczegółach i sposobie wypożyczeń Biblioteka będzie informować na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Korzystajmy z legalnych źródeł i razem bądźmy odpowiedzialni za kulturę, którą tworzą pisarki i pisarze, ale i my – Czytelnicy, za przestrzeganie praw autorskich oraz ochronę własności intelektualnej!

A już niedługo zapraszamy do Biblioteki!

Skip to content