Wydarzenia dla młodych

W centrum Czechowic-Dziedzic, powstała przestrzeń wypełniona książkami, audiobookami i animacjami. Nowy budynek BIBLIOTEKI mieści się przy ul. Paderewskiego 3.

Dla młodych i najmłodszych Czytelników mamy wiele propozycji na wspólne spędzanie czasu! Wśród proponowanych przez Dział dla Dzieci i Młodzieży spotkań, znajdują się zajęcia dotyczące poznawania przyrody, zwyczajów innych ludzi, ekologii czy obchodzenie różnego rodzaju niezwykłych i nieoczywistych świąt, na przykład Dnia Powolności. Organizujemy różnego rodzaju warsztaty i zajęcia plastyczno-techniczne, doświadczenia fizyczno-chemiczne i zajęcia z użyciem nowych technologii. Nie brakuje u nas ciekawostek i czegoś, co najmłodsi zapamiętują na długo, czyli nocnych spotkań w Bibliotece organizowanych przy okazji Nocy z Andersenem.
Prężnie działa też Akademia Bibliotecznych Odkrywców, w ramach której organizowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci i ich rodziców, między innymi rozwijające pasje twórcze. Zajęcia kierowane są do dwóch grup wiekowych 4-6 lat oraz 7-10 lat. Wśród zajęć proponowanych dzieciom są: WARSZTATY MATEMATYCZNE, WARSZTATY TECHNICZNO-PLASTYCZNE, LOGOPEDIA, WARSZTATY „ Z FIZYKĄ I CHEMIĄ ZA PAN BRAT”. Poprzez różnorodne warsztaty wspomagamy u dziecka ważny proces, jakim jest myślenie – ponieważ właściwa organizacja procesów myślowych wyzwala i reguluje zainteresowania, uwagę, pamięć, wyobraźnię, kształtuje cechy charakteru takie jak: samodzielność, wytrwałość, dokładność.
Regulamin szczegółowo określający zasady działania Akademii Bibliotecznych Odkrywców znajduje się w zakładce „O BIBLIOTECE”.

Kolorowe Spotkania Czwartkowe mające na celu integrację z dziećmi niepełnosprawnymi, Planeta Czytaczy, czyli zabawy z książką, Wieczór z Bajką, gdzie czytamy bajki naszych rodziców i dziadków to niektóre z cyklicznie organizowanych u nas spotkań.

W naszych placówkach znajdziecie również spory wybór gier planszowych – zachęcamy do korzystania z nich!

W czasie wakacji i ferii dołączamy do organizacji różnych spotkań i zajęć dla dzieci i młodzieży – co roku znajdziecie u nas szeroki wybór różnego rodzaju zajęć i spotkań.

Staramy się, aby co roku zapraszać do nas Autorów książek dla dzieci i młodzieży, którzy w ciekawy sposób opowiedzą o swojej pracy, stworzonych przez siebie bohaterach a często zaproponują ciekawe warsztaty.

W czasie roku szkolnego nasze Panie Bibliotekarki chętnie przeprowadzają lekcje biblioteczne, w czasie których zaprezentują tajniki pracy w Bibliotece i pokażą w jaki sposób korzystać z naszych stron internetowych i katalogów. Chętnie też przygotują zajęcia dla uczniów na różne ciekawe tematy. Poprzez zabawę dzieci małe i te nieco starsze mogą zdobyć wiele cennych informacji na temat wybranej propozycji książkowej czy zagadnienia. Zajęcia takie możemy zorganizować po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem lub opiekunem – po więcej informacji proszę kierować się do naszych Pracowników w Dziale dla Dzieci i Młodzieży oraz poszczególnych Filii.

Dla tych, którzy nie lubią poszukiwań wiedzy w książkach proponujemy korzystanie z nowoczesnych stanowisk multimedialnych. W naszej nowej lokalizacji stawiamy w dużej mierze na innowacyjne technologie.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy znowu mogli zapraszać Czytelników w nasze progi i razem spędzać czas.

Skip to content