Biblioteka dla dorosłych

logo APCW centrum Czechowic-Dziedzic, powstała przestrzeń wypełniona książkami, audiobookami i animacjami. Nowy budynek BIBLIOTEKI mieści się przy ul. Paderewskiego 3.
Wśród półek pełnych książek, na których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, można spędzić miło czas. Bogaty księgozbiór składający się z ponad 50 tyś. pozycji czeka na wypożyczenie lub przeczytanie na wygodnych fotelach. Obok tysięcy książek czekają płyty z filmami i muzyką, których można posłuchać na miejscu, albo zabrać do domu.

Pracownicy Biblioteki zawsze chętnie służą pomocą i radą starając się, by każdy odwiedzający zawsze wyszedł od nas zadowolony!

W Czytelni można w spokoju przygotować się do ważnych egzaminów – wyciszona sala pozwoli odciąć się od zgiełku panującego na zewnątrz a nowoczesne stanowiska komputerowe ułatwią pracę.

Ale Biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek i płyt! To również miejsce spotkań.

Biblioteka zaprasza na spotkania z Autorami, Ilustratorami i ciekawymi osobami. Od dawna działa u Akademia Pięknego Czasu, która organizuje wycieczki w najróżniejsze zakątki, proponuje lektoraty językowe, kursy komputerowe, zajęcia decupage i inne ciekawe wydarzenia. Akademia to projekt własny Biblioteki, zorganizowany na wzór Uniwersytetu III Wieku, realizowany od 2009 roku. Słuchacze uczestniczą w spotkaniach w trybie rocznym, z podziałem na dwa semestry: pierwszy – od lutego do czerwca, drugi – od września do grudnia. Szczegółowe zasady uczestnictwa określa Regulamin APC, który znajduje się w zakładce „O BIBLIOTECE”.

Co miesiąc odbywają się Poranki w Bibliotece, w czasie których uczestnicy poruszają najróżniejsze tematy – od kulinarnych wycieczek po krajach po książkowo-filmowe inspiracje.

Podobne wydarzenia proponują Filie – bo Biblioteka to nie tylko Centrala przy ulicy Paderewskiego ale pięć Filii w sołectwach i jedna w mieście. W Zabrzegu na przykład, prężnie działają zajęcia „Rękodzieło w Bibliotece”.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wrócić do spotkań, odwiedzin, warsztatów, wykładów i po prostu obecności Czytelników w Bibliotece. Póki co, nadal zapraszamy do przysyłania mailowo propozycji książek, które powinny znaleźć się na bibliotecznych półkach – w miarę możliwości, postaramy się wzbogacić o nie książkowo-płytowe zbiory.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy znowu mogli zapraszać Czytelników w nasze progi i razem spędzać czas.

 

Skip to content