UWAGA

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że od dnia 12.03.2020r. zawiesza swoją działalność do odwołania. W trosce o zdrowie czytelników nie będą się odbywać żadne z zaplanowanych zajęć i spotkań dla dzieci i dorosłych. Wstrzymane są także zwroty książek.

UWAGA – APC

Informujemy, że z dniem dzisiejszym, tj. 11.03.2020r. (środa), zostają zawieszone do odwołania wszystkie zajęcia odbywające się w ramach „Akademii Pięknego Czasu”. O dalszych krokach będziemy informować na bieżąco.

APC – INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 11 marca 2020r. w godz. 7.30-14.30 Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Nad Białką 1A) organizuje akcję dedykowaną dla seniorów. Pracownicy urzędu będą służyć radą i pomocą przy wypełnianiu dorocznego zeznania podatkowego PIT. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy serdecznie do skorzystania z oferty.

NORDIC WALKING

Zapraszamy serdecznie na kolejne wyjście z grupą Nordic Walking w dniu 01.03.2020 r. na Magurkę. Wyjazd autobusem nr VII o godz. 8.55 z Dworca w Czechowicach-Dziedzicach. Planowany powrót ok. godz. 17.00. Organizator: p. Marian Grzywacz. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Nowa wystawa w Zabrzegu

Długie granice państwa polsko-litewskiego w XVI i XVII w oraz kontakt z groźnymi sąsiadami na północy, wschodzie i południu wymagały utrzymania wielu warowni, zamków i twierdz na tych granicach. Wystawa w bibliotece w Zabrzegu jest ilustracją zajęć z historii w klasie VI – rozdziału poświęconego wojnom XVII w. Makieta odzwierciedla typowy wygląd kresowej twierdzy. Figurki jazdy i artylerzystów ożywiają wyobraźnię i przybliżają barwną epokę ukazaną w Trylogii H. Sienkiewicza. Chałupy kmieci-chłopów przypominają, że na całość społeczeństwa Rzeczypospolitej polsko-litewskiej składały się oprócz szlachty i inne warstwy społeczne. Zapraszamy do oglądania wystawy!

Plastyczne dzieła

Końcem lutego w bibliotece w Zabrzegu odbyły się warsztaty plastyczne z dziećmi pt.: „Zakładki do książek”. W czasie zajęć dzieci wykonały zakładki do książek metodą iris folding. Na zakończenie otrzymały słodki poczęstunek.

UWAGA – APC

Informujemy, że w  środę 19 lutego 2020r., nie odbędą się zajęcia z lektoratu języka hiszpańskiego prowadzone przez Renatę Walę. Zajęcia zostaną odpracowane w innym terminie. Za utrudnienia przepraszamy.