Zapraszamy serdecznie do udziału!

Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Domem Kultury oraz Izbą Regionalną serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice na
IV Czechowicką Noc Kultury, w tym roku organizowaną pod hasłem „3L”. Kontynuując tradycję, przedstawimy kolejne ciekawe i interesujące miejsca w naszym mieście, nie zawsze dostępne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

 

Tegoroczny program będzie obejmował 3 główne punkty, stąd „3L”:

I Lesisko – Biblioteczne Rekonstrukcje, godz. 18:00 – 19:30

(siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Plac Jana Pawła II)

– starcie z maszyną do pisania, legendami i pocztówkami

– quiz wiedzy o historii miasta

– prezentacja wyjątkowego  filmu

– fotobudka

– plener malarski ze słodką niespodzianką

– grupa rekonstrukcyjna (możliwość zapoznania się „na żywo” z wyposażeniem, uzbrojeniem i umundurowaniem amerykańskim z okresu II Wojny Światowej; pokaz oryginalnych pojazdów wojskowych m.in. Dodge Wc52; okazja do wykonania zdjęć w towarzystwie żołnierzy-rekonstruktorów oraz prawdziwa, pyszna grochówka wojskowa z kuchni polowej).

 

II Lokomotywowania – Kultura Napędzana Parą, godz. 19:15 – 20:00

(teren spółki PKP Cargo)

– zwiedzanie z przewodnikami terenu niedostępnej na co dzień Lokomotywowni, którzy opowiedzą wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem wraz z możliwością oglądnięcia intersujących eksponatów.

Uczestnicy zostaną przetransportowani na teren Lokomotywowni autobusem Ikarus udostępnionym przez spółkę PKM z Czechowic-Dziedzic. Ostatnia grupa zwiedzających przemaszeruje w zwartym szeregu do kolejnego miejsca wydarzenia ochraniana przez Grupę Strzelecką.

 

III Lasek – Stare Kino w Parku Miejskim z Movimento, godz. 20:00 – 22:30

(teren Parku Miejskiego tzw. Lasku)

– Tomasz Roth „Bajki dla Dorosłych”

– występ grupy tanecznej „Saida Dance”

– występ Teatru Muzycznego „Movimento” – „W Starym Kinie”

– prezentacja starych filmów na ekranie umieszczonym na budynku w Lasku.

 

W tym samym czasie w Parku Miejskim, zwanym Laskiem, na terenie starych kortów tenisowych odbędzie się prezentacja zdalnie sterowanych samochodzików przygotowana przez RCArt przy współpracy z Automobilklubem Śląskim, natomiast wzdłuż placu zabaw będą przygotowane interesujące stoiska: ZSTiL z pysznymi ciastami i ciasteczkami, kawą i herbatą; stoisko Pań „Frywolitek” z wystawionymi pracami naszych artystek, tutaj też będzie można spróbować „artystycznych” kanapeczek oraz stoisko z pracami naszych Artystów regionalnych: państwa Rozalii i Józefa Szypułów z Ich jedynymi i wyjątkowymi pracami.