SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIANNĄ OKLEJAK

23 października w bibliotece w Czechowicach-Dziedzicach gościła Marianna Oklejak – ilustratorka książek dla dzieci. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Miedzy stronami. Polsko-czeskie promowanie kultury na pograniczu”, który Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach realizuje wspólnie z Kulturni Centrum we Frydlancie nad Ostrawicą. Podczas warsztatów „Cuda-wianki – wycinanki” Pani Marianna zaprosiła uczestników do świata folkloru. Dzieci dowiedziały się czym jest folklor, z czym się kojarzy a czym może zaskoczyć. Nauczyły się jak wyglądają tradycyjne polskie wycinanki, ile jest ich typów, zobaczyły liczne przykłady. Znajomość jednak nie skończyła się na teorii. Mali uczestnicy próbowali swoich sił w posługiwaniu się nożyczkami, ćwiczyli precyzję, symetrię i odwagę, czego efektem były piękne wycinankowe kompozycje.