SPOTKANIE ANIMATORÓW W CZECHOWICACH-DZ

4 września w bibliotece w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się pierwsze spotkanie animatorów zorganizowane w ramach projektu „Między stronami. Polsko-czeskie promowanie kultury na pograniczu”, który Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach realizuje wspólnie z Kulturni Centrum we Frydlancie nad Ostravicą. Tematem spotkania była „Natura w przedsięwzięciach dla dzieci”. Bibliotekarki z czechowickiej książnicy podzieliły się swoim doświadczeniem oraz metodami i formami pracy z czeskimi koleżankami. Pracownicy Oddziału dla Dzieci zaprezentowali pokazową lekcję biblioteczną, z kolei dział promocji zaprosił wszystkich do wspólnych warsztatów – każdy wykonał żabkę na pamiątkę spotkania. Nie zabrakło czasu na kuluarowe rozmowy, kawę i „małe co nieco”. Kolejne spotkanie animatorów w marcu 2019r., tym razem po czeskiej stronie.