Listopad w Filii Nr 2

Filia Nr 2 w listopadzie przygotowała razem z Izbą Regionalną w Czechowicach-Dziedzicach wykład dla pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu. Temat dotyczył budowy Pomnika Wolności a także wydarzeń w historii związanych z dążeniem mieszkańców miasta do odzyskania niepodległości.  W bibliotece odbyły się także zajęcia plastyczne dla czytelniczek, które poprowadziła pani Barbara Lach. Uczestniczki metodą decoupage wykonały słoiczki na świąteczne słodkości. Gimnazjaliści klasy 3 Szkoły Podstawowej Nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach, wzięli udział w specjalnie przygotowanym, przy współpracy z Działem Promocji MBP, spotkaniu z pisarką Renatą Piątkowską. Tematem był czas Holokaustu II Wojny Światowej i postać wspaniałej kobiety-Ireny Sendlerowej. Listopad zakończyła prelekcja w bibliotece, której tematem było „Śląska cieszyńskiego drogi do Polski”. Spotkanie przygotował i poprowadził Piotr Koenig – historyk z Bielska-Białej.