„AKADEMIA BIBLIOTECZNYCH ODKRYWCÓW” – podsumowanie semestru zimowego

W minionych miesiącach jesienno – zimowych Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała dzieciom w ramach AKADEMII BIBLIOTECZNYCH ODKRYWCÓW wiele różnorodnych zajęć. Na warsztatach techniczno – plastycznych (Mały Artysta, Klub Plastyczny Pędzelek oraz Malownicza Biblioteka w Drodze Kolorowe Spotkania Czwartkowe) na których dzieci,  zarówno z centrum miasta jak i z okolic, wykonały swoje prace wykorzystując różne techniki oraz wysłuchały ciekawych opowieści literackich.  Przykładem takich warsztatów są prace, z których powstały wspaniałe kolorowe misie, filcowe bombki ,śnieżnobiałe choinki, wakacyjne jezioro. Osoby niepełnosprawne zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczące w warsztatach z cyklu KOLOROWE SPOTKANIA CZWARTKOWE poprzez zabawę rozwijali swoje umiejętności pamięciowe, spostrzegawczość oraz sprawność ruchową. Z kolei proste prace plastyczne wspomagały umiejętności motoryczne potrzebne niepełnosprawnym w codziennych pracach np.: zapinane guzików, posługiwanie się sztućcami, czy zawiązanie sznurówki. Po raz kolejny przy współpracy z RESTAURACJĄ DOBRE SMAKI zostały zorganizowane dla dzieci i dorosłych  WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE, na których czytelnicy wykonali piękne świąteczne drzewka. W ramach zajęć skierowanych do dzieci odbyły się również warsztaty  „PLANSZOLANDIA”- GRY BEZ PRADU prowadzone przez Macieja Bożka, na których milusińscy rozwijali swoje umiejętności logicznego myślenia, zaś na zajęciach „NITECZKOWO” mali czytelnicy zdobywali wiedzę, z dostępnych w Bibliotece pozycji książkowych, na temat różnych ściegów, a następnie miedzy innymi uszyli poduszeczkę – przytulankę. Rok zakończony został INTEGRACYJNYM SPOTKANIEM JASEŁKOWYM w Szkole Podstawowej Nr 4 im Orła Białego, na którym dzieci niepełnosprawne miały możliwość zobaczyć fragment z historii życia małego Jezusa oraz wysłuchać kolęd  granych na fletach przez uczniów.  Na kolejną przygodę pobudzającą wyobraźnię,  pełną ciekawych spotkań z książką i wypowiedzią plastyczną  Biblioteka zaprasza w nowym roku.

Przedsięwzięcia zrealizowane przy współpracy Oddziału Dziecięcego, Filii Nr 8, Filii Nr 9, Filii Nr 7, Filii Nr 10 oraz w Filii Nr 1 z Działem Promocji.