Katarzyna Wituś, Kierownik Działu Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Buntowniczki”.

Konkurs powstał z myślą o uhonorowaniu i upamiętnieniu sylwetek wybitnych Polek, które swoją postawą i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych – w związku z 100-leciem odzyskania niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

Konkurs oparty był na książce bestsellerze „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo, Wydawnictwa Debit.

Zadaniem uczestników konkursu literackiego było „nominowanie” Buntowniczki – Polki, która nie została opisana w książce. Zwyciężczyni opisała historię Buntowniczki Halszki Opfer – autorki książek „Kato-Tata. Nie-pamiętnik” oraz „Monidło”.

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.