Grudzień w Filii Nr 2

W grudniu 2017r. Filia Nr 2 przy współpracy z Izbą Regionalną przygotowała spotkanie z podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu. Tematem był przemysł naszego miasta. Wykład poprowadził Pan Jacek Cwetler. W bibliotece odbyły się także zajęcia plastyczne dla dorosłych. Panie wykonały piękne świąteczne ozdoby. Zajęcia poprowadziła Pani Barbara Lach. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w grudniu pisali listy w obronie pokrzywdzonych ludzi Amnesty International, a malarz, Pan Romuald Romańczyk poprowadził w bibliotece pierwsze zajęcia plastyczne. Dzieci malowały obrazy farbami akwarelowymi. Kilka dni przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie czytelniczek „Klubu za Regałem”. Panie podzieliły się opowiadaniami o tym, jak u nich w domach obchodzi się święta a także przyniosły słodkie wypieki. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd i serdeczne życzenia.