Wpisy opublikowaneSierpień 2018

Rękodzieło

Wakacyjny czas sprzyja działaniom twórczym także wśród dorosłych czytelników. W czasie zajęć z cyklu „Rękodzieło w bibliotece” uczestniczki wykonały szkatułkę na ślub zdobioną metodą decoupage z elementami 3D, zdobiły butelkę sznurkiem i kwiatkiem metodą kanzashi, czajnik ze sklejki metodą decoupage oraz filiżankę z witek brzozowych ozdobioną mchem i sizalem.  

WYJAZD APC – JELENIA GÓRA

15 września serdecznie zapraszamy na wyjątkową wycieczkę w okolice Jeleniej Góry. Wyjazd z parkingu przy ul. Mickiewicza o godz. 5.00. Koszt wyjazdu 110,00zł (bilety wstępu, przewodnik, autokar, ubezpieczenie). Dodatkowo płatny wstęp do Kościoła Łaski około 4,00zł. W programie: wieża widokowa „Grzybek” na Wzgórzu Krzywoustego, spacer do schroniska „Perła Zachodu”, zwiedzanie Wieży Rycerskiej w Siedlęcinie, Jezioro Pilchowickie, spacer po Jeleniej Górze z przewodnikiem, czas wolny. Zapisy przyjmowane są w dziale promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach ul. Niepodległości 32/34 pokój nr 5 lub pod nr tel. 32 215 30 34 do dnia 07.09.2018r.

Dni Czechowic-Dziedzic za nami

Dni Czechowic-Dziedzic już za nami a wraz z nimi CHWILA Z BIBLIOTEKĄ  czyli Rodzinny piknik pod chmurką. W tym roku spotkania odbyły się dosłownie pod deszczową chmurą dlatego chcielibyśmy  bardzo podziękować wszystkim tym, którzy nie zważając na pogodę, zechcieli nas odwiedzić i wziąć wraz z nami udział w kolorowych warsztatach!!!!

WAKACYJNE PRZYGODY W BIBLIOTECE

W lipcu w ramach projektu „Między stronami. Polsko-czeskie promowanie kultury na pograniczu”, który Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach realizuje wspólnie z Kulturni Centrum we Frydlancie nad Ostrawicą, zorganizowano 5 wyjątkowych spotkań w ramach Akcji Lato. Uczestnicy każdego z nich udawali się w wirtualną podróż na odległe zakątki globu, brali udział w grach i quizach. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Zwieńczeniem zajęć każdorazowo były warsztaty plastyczne, a ich efektem m. in. niezwykłe budowle z zapałek, zabawki z patyczków do lodów, wyjątkowe kwiatowe wianki, kolorowe naszyjniki z koralików oraz magiczne gipsowe odlewy roślin.