Wpisy opublikowaneMaj 2018

Rękodzieło w Zabrzegu

W maju 2018r w bibliotece zabrzeskiej odbyły się warsztaty z cyklu „Rękodzieło w  bibliotece”. W czasie zajęć uczestniczki wykonały nosidełko na napoje, koronę cesarską z nylonu, haftowały obraz i podkładki obiadowe haftem krzyżykowym.

Święto Bibliotek i Bibliotekarzy za nami

W dniach 8-15 maja, już po raz XV, odbył się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zorganizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Celem tego wydarzenia jest promocja czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „(Do)Wolność czytania”. Czechowicka książnica włączyła się do tej akcji, przygotowując dla swoich czytelników i użytkowników bogata ofertę kulturalno-edukacyjną.

NAGRODA DLA BIBLIOTEKI

Z przyjemnością informujemy, że Filia Nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach w Ligocie-Burzeju zajęła II miejsce w „Konkursie na najlepszą bibliotekę w powiecie bielskim”.

Mali odkrywcy

W dniach od 14 do 19 maja po raz dziesiąty Akademia Techniczno-Humanistyczna organizowała Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki. Biblioteka czechowicka włączyła się w jego interesujący program 17 maja.

APC – WYKŁAD

25 maja o godz. 16.00 w Filii Nr 10 (ul. Węglowa 56) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Odnaleźć swój styl”. Wykład pt. „Stylowa na urlopie, czyli sekret dobrze spakowanej walizki” poprowadzi Agnieszka Łyko – projektantka mody, stylistka i wizażystka. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

WYJAZD APC – CZECHY – MORAWSKI KRAS I ZAMEK PLUMLOV

16 czerwca serdecznie zapraszamy na wyjątkową wycieczkę do Czech. Wyjazd z parkingu przy ul. Mickiewicza o godz. 6.30. Koszt wyjazdu 120,00zł (bilety wstępu, przewodnik, autokar, ubezpieczenie). W programie: wizyta w Zamku Plumlov, zwiedzanie Jaskini Kateřinskiej oraz Przełęczy Macochy, czas wolny w Skalnym Młynie. Zapisy przyjmowane są w dziale promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach ul. Niepodległości 32/34 pokój nr 5 lub pod nr tel. 32 215 30 34 do dnia 08.06.2018r.