Wpisy opublikowaneStyczeń 2018

APC WYJAZD – TEATR MIEJSKI W GLIWICACH

24 lutego serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wyjazd do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Damy i Huzary” (komedia na podstawie dzieła Aleksandra Fredry). Wyjazd z parkingu przy ul. Mickiewicza o godz. 14.00. Koszt wyjazdu 55,00zł (autokar, ubezpieczenie, bilet na spektakl). Zapisy przyjmowane są w dziale promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach ul. Niepodległości 32/34 pokój nr 5 lub pod nr tel. 32 215 30 34 do dnia 16.02.2018r.

APC – WYKŁAD

25 stycznia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do Filii Nr 10 (ul. Węglowa 56) na kolejne spotkanie z cyklu „W kręgu kultury i wiary”. Wykład poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr. Wstęp wolny.

ABO zaprasza na zajęcia logopedyczne

Zapraszamy serdecznie na zajęcia LOGOPEDYCZNE prowadzone przez panią Marzenę Białkę dwa razy w miesiącu. Zapisy w Oddziale Dziecięcym oraz w Dziale Promocji (tel. 32 215 20 01 lub 32 215 30 34). Pierwsze zajęcia odbędą się  13 lutego 2018r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zimowa wystawa w Zabrzegu

W styczniu 2018r. w bibliotece w Zabrzegu odbył się konkurs plastyczny pt.: „W królestwie pani zimy”. W konkursie udział wzięły dzieci ze szkoły podstawowej w Zabrzegu, Ligocie oraz Czechowicach-Dziedzicach. Prace wykonane różnymi technikami zachwycają pomysłowością. Autorzy zwycięskich prac otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy zakładki do książek oraz słodki poczęstunek. Zapraszamy do oglądania wystawy pokonkursowej w godzinach pracy biblioteki.    

Nagrodzone bibliotekarki

Nagrodzone bibliotekarki

Udział w międzynarodowej konferencji w Wilnie to nagroda, którą otrzymała Sara Dziendziel z Oddziału Dziecięcego. Konkurs polegał na  testowaniu materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć, powstających w ramach projektu „Daily innovators and daily educators in the libraries”. Projekt realizuje Fundacja Społeczeństwa Informacyjnego w ramach programu „Erasmus+, Akcja 2.  Zadaniem każdego „testera” było przeczytanie ok. 6-8 stron w języku angielskim i wypełnienie ankiety dotyczącej treści materiałów oraz jej przydatności w działaniach edukacyjnych biblioteki (lub innej instytucji). Do testowania zaproszono osoby, które pracują w bibliotekach publicznych, ośrodkach kultury lub innych instytucjach prowadzących działania z zakresu edukacji kulturalnej, interesują się tematami: wielokulturowości, innowacji społecznych, kreatywności i ich zastosowaniem…

UWAGA

Z powodu prac serwisowych związanych z systemem bibliotecznym PROLIB w dniach 15-19 stycznia 2018r.  nieczynne będą następujące placówki: Wypożyczalnia Główna, Czytelnia Popularnonaukowa, Dział Audiowizualny, Oddział Dziecięcy oraz Filia Nr 1, Filia Nr 10, Filia Nr 3, Filia Nr 5, Filia Nr 7. Przepraszamy za utrudnienia.

„AKADEMIA BIBLIOTECZNYCH ODKRYWCÓW” – podsumowanie semestru zimowego

W minionych miesiącach jesienno – zimowych Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała dzieciom w ramach AKADEMII BIBLIOTECZNYCH ODKRYWCÓW wiele różnorodnych zajęć. Na warsztatach techniczno – plastycznych (Mały Artysta, Klub Plastyczny Pędzelek oraz Malownicza Biblioteka w Drodze Kolorowe Spotkania Czwartkowe) na których dzieci,  zarówno z centrum miasta jak i z okolic, wykonały swoje prace wykorzystując różne techniki oraz wysłuchały ciekawych opowieści literackich.  Przykładem takich warsztatów są prace, z których powstały wspaniałe kolorowe misie, filcowe bombki ,śnieżnobiałe choinki, wakacyjne jezioro. Osoby niepełnosprawne zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczące w warsztatach z cyklu KOLOROWE SPOTKANIA CZWARTKOWE poprzez zabawę rozwijali swoje umiejętności pamięciowe, spostrzegawczość oraz sprawność…

Grudzień w Filii Nr 2

W grudniu 2017r. Filia Nr 2 przy współpracy z Izbą Regionalną przygotowała spotkanie z podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu. Tematem był przemysł naszego miasta. Wykład poprowadził Pan Jacek Cwetler. W bibliotece odbyły się także zajęcia plastyczne dla dorosłych. Panie wykonały piękne świąteczne ozdoby. Zajęcia poprowadziła Pani Barbara Lach. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w grudniu pisali listy w obronie pokrzywdzonych ludzi Amnesty International, a malarz, Pan Romuald Romańczyk poprowadził w bibliotece pierwsze zajęcia plastyczne. Dzieci malowały obrazy farbami akwarelowymi. Kilka dni przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie czytelniczek „Klubu za Regałem”. Panie podzieliły się opowiadaniami o tym, jak u…