Noc Bibliotek z Filią Nr 2

Wspominamy Noc Bibliotek w Filii Nr 2.

Wspólną zabawę, która trwała przez całą noc rozpoczęliśmy od wizyty technika kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Młodzież dowiedziała się jak wygląda praca na takim stanowisku. Atrakcją było odkrywanie linii papilarnych na czystych kartkach papieru. Następnie bibliotekę odwiedził Pan Romuald Romańczyk, który pokazał jak piękne maluje akwarele i zachęcił do samodzielnych prób plastycznych. Okazało się, że w gronie zebranych osób są i takie które mogą się pochwalić własnymi pracami.
Po tych atrakcjach pojawiła się kolejna, a była to pizza, którą zamówiliśmy dzięki wsparciu i przychylności dorosłych czytelników filii. Przed północą powitaliśmy Pana Marcina Bożka, który pokazał jak można wspaniale spędzić czas grając w gry planszowe. O północy tradycyjnie szukaliśmy w ciemności ukrytego…słodkiego…. skarbu. Przed zaśnięciem były jeszcze gry i zabawy. Wielkim odkryciem była gra karciana „flirt towarzyski”, stworzona w oparciu o poezję Leśmiana. W niedzielę rano po śniadaniu i wspólnym zdjęciu pożegnaliśmy się. Jednak wszyscy zgodnie stwierdzili że odwiedzą bibliotekę niebawem!