Maria Skłodowska-Curie? Nasza IDOLKA!

W dniach 24 i 25 lutego odbyły się dwa spotkania dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. Nie były to jednak zwyczajne lekcje biblioteczne, bowiem naszą bibliotekę odwiedził gość specjalny… Dzięki maszynie czasu, do roku 2017 przeniosła się Maria Skłodowska-Curie! Dzieci oniemiały na widok znakomitej postaci i z zafascynowaniem słuchały jej historii. Pani Maria nie tylko przybliżyła uczniom swoje życie i pracę zawodową, ale przekazała im coś jeszcze, o wiele bardziej cenniejszego… pasję i czerpanie radości z nauki! Pokazała, że choć w życiu spotykają nas trudności, warto dążyć do spełniania marzeń.

Na początku wizyty, dzieci zapytane zostały kto to jest idol i kto jest dla nich idolem. Wśród wytypowanych osób znaleźli się m. in. Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Violetta czy One Direction.  Na końcu zajęć, po usłyszeniu niesamowitej historii Pani Marii i poznaniu świata nauki, wszyscy wspólnie uznali, że Maria Skłodowska-Curie zdecydowanie zasługuje na miano NASZEJ IDOLKI!

Pod tym linkiem https://prezi.com/n7qjsypb_dam/maria-skodowska-curie/ zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego niesamowitego spotkania!

W jaki sposób to zrobić? Kliknij w link i naciskając strzałkę w prawo na klawiaturze „->” śledź kolejne przygody dzieci i Pani Marii! 🙂