„AKADEMIA BIBLIOTECZNYCH ODKRYWCÓW” – podsumowanie semestru

Dzieci to odkrywcy poznający otoczenie bez ograniczeń, lęków i barier, dlatego też w minionym półroczu Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła małych czytelników do magii nauki poprzez zabawę. Dzięki warsztatom plastycznym milusińscy kreowali swój świat przez doświadczenie, odkrywali  nieograniczone możliwości  własnej twórczości. Na cyklicznych zajęciach wyczarowywali  między innymi: misia polarnego, pingwinki, wesołe baranki, przytulankę, słonia.

BAJKOTERAPIA, w której uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie drugiej klasy, to zajęcia, na których dzieci nie tylko tworzyły prace plastyczne uwalniające emocje, ale przede wszystkim uczyły  się jak podołać  swoim małym – dużym problemom , pozytywni bohaterowie zachęcali dzieci do pokonywania trudności napotykanych na swojej drodze, pokazywali  jak radzić sobie z lękami, uczyli jak rozumieć najbliższy im świat.

Kondycję ruchową ręki i palców, umiejętność współdziałania w grupie, kształtowanie własnego stylu oraz umiejętności doboru kolorów ćwiczyły dzieci niepełnosprawne na zajęciach z cyklu KOLOROWE SPOTKANIA CZWARTKOWE, a podsumowaniem ich półrocznej, systematycznej  pracy była wycieczka do Muzeum Zamkowego w Pszczynie połączona ze spacerem po parku oraz  przerwą na przyjemne  „małe co nieco”.

Razem z Biblioteką mali czytelnicy pokonywali trudności językowe uczęszczając na zajęcia LOGOPEDYCZNE, zdobywali  wiedzę z zakresu fizyki i chemii oraz pogłębiali umiejętności logicznego myślenia dzięki warsztatom PLANSZOLANDIA – GRY BEZ PRĄDU.

Na warsztatach, w ramach spotkań POZNAJEMY ŚWIAT ZAWODÓW, dzieci, dzięki uprzejmości  właścicieli Restauracji Dobre Smaki, zapoznały się z pracą kucharza oraz wykonały wspaniałe kanapeczki.

INTEGRACYJNE WARSZTATY WIELKANOCNE, które również odbyły się w Restauracji Dobre Smaki,  zaowocowały pięknymi  wiosennymi koszykami.

Na kolejne spotkania dostarczające wiele radości z tworzenia,  a następnie efektu wykonanej pracy zapraszamy we wrześniu w ramach warsztatów MAŁEGO ARTYSTY, BAJKOTERAPII oraz ZABAW PLASTYCZNYCH DLA CIEKAWSKICH, z kolei umiejętności poprawnego mówienia oraz matematycznego myślenia będzie można rozwijać na zajęciach organizowanych w ramach AKADEMII BIBLIOTECZNYCH ODKRYWCÓW.