Tak mijał Tydzień Bibliotek

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Filii Nr 1 był bogaty w różne przedsięwzięcia. I tak filię odwiedziła pani Anna Gierula – Kłusek z ciekawym multimedialnym wykładem pt.: „Koty w literaturze i sztuce”, w którym uczestniczyli uczniowie klas drugich z SP Nr 3. Kontynuacją tego spotkania  były……warsztaty szycia przytulanek . Inni uczniowie wzięli udział w edukacyjno – plastycznych  zajęciach pt. „Spotkanie z Kropką” promujących wypożyczanie nietypowych książek. Przez cały „Tydzień”  młodzi czytelnicy chętnie uczestniczyli w akcji „Kolorowy Tydzień z Biblioteką”. Natomiast nieco starsi czytelnicy przyłączyli się do udziału w zabawie „Książka w ciemno”

W minionym czasie bibliotekę w Bronowie odwiedziła Pani Anna Chachulska, kierownik Działu Oświatowego na Wawelu, która opowiedziała dzieciom o  codziennym życiu ludzi na dworze królewskim oraz o życiu nieco innych jego mieszkańców- mianowicie zwierząt. Zarówno pierwsze, jak i drugie spotkanie na pewno pozostanie nam w pamięci, bowiem tak ciekawie przekazanych informacji po prostu nie sposób zapomnieć.

W maju nasza biblioteka gościła także  znaną i lubianą pisarkę dla dzieci- Panią Renatę Piątkowską oraz lektorkę- Panią Malwinę Kożurno, a słuchaczami były roześmiane, wesołe i pełne energii dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bronowie. Spotkanie zachwyciło zarówno małych, jak i tych nieco większych czytelników!

Ponadto  w ostatnim czasie nasi czytelnicy poznali również historię czekolady – od indiańskich sposobów przyrządzania chocoatl , poprzez dwór Hiszpański, XVIII- wieczną Polskę i króla Augusta II Mocnego, aż do czasów nam obecnych; wzięli udział w warsztatach szycia kolorowych pacynek, nie zapominając oczywiście o głośnym czytaniu najmłodszym  i nauce języka angielskiego.

Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowała kilka atrakcyjnych przedsięwzięć.  W planie znalazły się zajęcia o dinozaurach oraz o warzywach dla dzieci, wspólne czytanie babć i wnuków, spotkanie pan z „Frywolitek” przy kawie i ciastku. Zainteresowani słuchacze przy pomocy stylistki poszukiwali swojego stylu. Trzeba przyznać, że tydzień szybko minął pozostały już tylko wspomnienia.

Interesujące atrakcje czekały także na czytelników w Filii nr 9 w Zabrzegu. Zajęcia poświęcone były największym odkryciom w historii świata, były także zagadki, bajki głośno czytane i konkurs plastyczny pod wspólnym hasłem tegorocznego Tygodnia.

O czytelnikach w tym wyjątkowym tygodniu nie zapomniała także Filia Nr 2, przygotowując szereg atrakcji.
Tydzień rozpoczął się od zajęć plastycznych, podczas których Panie wykonały piękne kwiaty techniką Foamiranu. Zajęcia poprowadziła Pani Barbara Lach. W czasie spotkań z dziećmi z Przedszkola Nr 1 i Nr 6 czytano bajki o kolorach, które nawiązywały tematu głównego imprezy.
  Odbyło się także spotkanie „Klubu za Regałem”. Dla młodzieży i dorosłych czytelników biblioteka zorganizowała spotkanie z cyklu „Skarby historii Czechowic-Dziedzic i okolic”. Poprowadził je Pan Jacek Cwetler, który opowiedział o historii sportu w naszym mieście. W maju bibliotekę odwiedzili niepełnosprawni uczestnicy WTZ z Teatru Grodzkiego z Bielska-Białej. Poszukiwali oni historii o rzece Białej. Zaproszony gość, historyk Pan Erwin Woźniak przybliżył dzieje tego regionu i samej rzeki.