Wpisy opublikowaneSierpień 2017

WYJAZD APC – SŁOWACJA

16 września serdecznie zapraszamy na wyjątkową wycieczkę na Słowację. Wyjazd z parkingu przy ul. Mickiewicza o godz. 6.00. Koszt wyjazdu 130,00zł (autokar, ubezpieczenie, przewodnik, bilety wstępu). W programie: zwiedzanie Zamku w Bojnicach oraz Zamku w Trenczynie, czas wolny w Trenczynie. Zapisy przyjmowane są w dziale promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach ul. Niepodległości 32/34 pokój nr 5 lub pod nr tel. 32 215 30 34 do dnia 11.09.2017r.

Trwają prace związane z budową biblioteki

Nowy obiekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach powstanie z udziałem dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, priorytet II, Infrastruktura Bibliotek 2016-2020, o które aplikowała Biblioteka. To ważna wiadomość, ponieważ koncepcja funkcjonalno-przestrzenna nowego budynku, zaproponowana w procedurze przetargowej została zaakceptowana, co pozwala na rozpoczęcie prac nad ostatecznym projektem budowlanym obiektu.

Biblioteczny sierpień w Zabrzegu

W czasie wakacji w bibliotece w Zabrzegu odbyło się spotkanie głośnego czytania.  Najmłodsze dzieci przeniosły się w czarodziejski świat bajek słuchając „Zaczarowanej żaby”, „Błękitnego ptaka” oraz „Zaczarowanych bucików”. Wiele radości i śmiechu dostarczyło dzieciom wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uwagę dzieci pochłonęło także rozwiązywanie zagadek matematycznych z książki „Do trzech odlicz”. Spotkanie zakończyło się oczywiście słodkim poczęstunkiem. Dorosłe Czytelniczki podczas wakacyjnych warsztatów z cykl „Rękodzieło w bibliotece” robiły na szydełku serwetki, haftowały haftem koralikowym obraz oraz ozdabiały metodą decoupage pudełko na herbatę.

Wakacje w Bronowie

Podstawą tegorocznych wakacji moli książkowych w Bronowie było głośne czytanie serii o Mikołajku Rene Goscinny’ego, a ich uzupełnieniem stały się różnorodne gry i zabawy, a także zajęcia plastyczne oraz kulinarne.  Dzięki dwójce dzielnych zuchów poznaliśmy kilka harcerskich zabaw i piosenek, a nieco starsze dziewczynki przygotowały zajęcia origami, podczas których powstały śliczne kolorowe motyle. Do organizacji ostatnich zajęć ochoczo przystąpili już wszyscy stając się mistrzami w przyrządzaniu pysznych gofrów, a czas spędzony w bibliotece umilał nam Mikołajek, którego bardzo chętnie czytano, słuchano i oglądano. Dla miłośników antystresowych kolorowanek przygotowany został kącik, gdzie nadal można wykonać dla siebie piękną zakładkę do książki.…