Wpisy opublikowaneStyczeń 2017

Ferie w Oddziale Dziecięcym

W Oddziale Dziecięcym, mimo mrozu za oknem, panowała ciepła i radosna atmosfera. Spotkania w czasie ferii, dla starszych dzieci, rozpoczęły się od rozgrywek z grami planszowymi w roli głównej. „Mistakos. Walka o stołki”, „Jenga”, „Jungle Speed” czy „Uno”, to gry przy których nie można było się nudzić. Następne dwa spotkania to warsztaty techniczne. Powstały na nich piękne laurki dla babci i dziadka, oraz drzewa marzeń z popcornu. Odbył się również mały konkurs na najciekawszy bilet do kina. Zadaniem uczestników zajęć było zaprojektowanie własnego biletu. Później odbyło się głosowanie, w którym brali udział czytelnicy odwiedzający czechowicką książnicę. Każdy miał tylko jeden…

Klub Molika Książkowego

Biblioteka w Bronowie serdecznie zaprasza dzieci na kolejne spotkanie Klubu Molika Książkowego, które odbędzie się 3 lutego w godz. 17.00 – 18.00 FILIA 5 BRONÓW, adres: ul. A. Czyża 12,  43-517 Bronów tel. 32 214-05-90,  e-mail: filia5@mbp.czechowice-dziedzice.pl  

Ferie we wspomnieniach

Z radością organizowaliśmy wszystkie atrakcje, z których korzystały dzieci naszej gminy. Wśród nich znalazły się warsztaty, spotkania, konkursy.

Czytniki e-booków w bibliotece

Czytelnia Ogólna i Wypożyczalnia Popularnonaukowa MBP w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do wypożyczania czytników e-booków. Do dyspozycji Czytelników są 3 czytniki PocketBook Touch, które można wypożyczać na okres 30 dni z możliwością przedłużenia. Czytelnik może korzystać z udostępnionych już na urządzeniu e-booków jak i wgrywać swoje własne książki elektroniczne. Serdecznie zapraszamy do Centrali MBP w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Niepodległości 32/34 (I piętro Czytelnia Ogólna i Wypożyczalnia Popularnonaukowa). Szczegółowe zasady wypożyczeń zawiera Regulamin korzystania ze zbiorów.

WYJAZD APC – FILHARMONIA KRAKOWSKA

18 lutego serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wyjazd do Filharmonii Krakowskiej. Wyjazd z parkingu przy ul. Mickiewicza o godz. 11.00. Koszt wyjazdu 70,00zł (autokar, ubezpieczenie, bilet na koncert). W programie: czas wolny na krakowskim rynku, Koncert Oratoryjny (Gade, Schubert). Zapisy i opłaty przyjmowane są w dziale promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach ul. Niepodległości 32/34 pokój nr 5 lub pod nr tel. 32 215 30 34 do dnia 14.02.2017r.

Śniegowe bałwanki

Przepiękne, śniegowe bałwanki zagościły do Oddziału Dziecięcego. Wszystkie prace zostały wykonane na konkurs „Śniegowy bałwanek” zorganizowany przez Gabrielę Maj i Annę Kołodziejczyk z Przedszkola Publicznego nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.  W konkursie udział wzięły dzieci z przedszkoli z terenu czechowickiej gminy. Każda z prac zasługuje na uwagę. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy w godzinach prac biblioteki do 4.02.2017 r.

Wystawa w Zabrzegu

W bibliotece w Zabrzegu znajduje się wystawa, prezentująca znakomitą makietę z czasów II wojny światowej wykonaną przez uczennicę Gimnazjum w Zabrzegu. Scena dotyczy epizodu z frontu wschodniego (wojna niemiecko-radziecka 1941-1945: radziecki oddział wojska regularnego (lub formacji partyzanckiej) atakuje konwój niemieckich pojazdów na moście. Widzimy wyraźnie atakujących Rosjan i broniących się na moście Niemców. Tak realistyczne przedstawienie sceny wymaga wiedzy, umiejętności plastycznych i cierpliwości. Warto odwiedzić bibliotekę i obejrzeć to dzieło.  

Wykład w Bronowie

13 stycznia b.r. o godz. 17.00 w Filii nr 5 w Bronowie (ul. A.Czyża 12)  odbędzie się spotkanie z panią podolog Martą Stokłosą. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zainteresowani są zdrowiem i pięknem stóp. Wstęp wolny.  

Zakupy nowości w 2016 roku

W roku 2016 Biblioteka otrzymała dofinansowanie zrealizowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Za kwotę 40 tys. zł zakupiono 1.842 egz. książek, które trafiły do całej sieci bibliotecznej.