Czy jesteś zainteresowany bezpłatnym dostępem do e-booków Legimi

• TAK (100%, 5 Votes)
  • NIE (0%, 0 Votes)

Total Voters: 5

Loading ... Loading ...

WSPOMNIEŃ CZAR… – wakacje w Bibliotece

w indiańskiej wioscezabawa wśród kwiatówkwiatowe origamikarmniki z recyklingupocztówki z wakacjizdjęcie kwiatówgofry z czekoladą i malinamigazetka rysujemy, malujemydyskotekamali czytelnicybibułkowe kwiatyżabki z ręczników

Kiedy w kalendarzu wrzesień a pierwszy dzwonek już dawno zabrzmiał, miło powrócić, chociaż we wspomnieniach, do beztroski wolnych, letnich dni, które w czechowickiej książnicy upłynęły pod znakiem śmiechu i dobrej zabawy. W bogatej ofercie zajęć przygotowanej przez wszystkie filie oraz Oddział Dziecięcy, każdy mały czytelnik mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych, którzy sami nie mogli przyjść do biblioteki, przygotowano pełne zabaw i muzyki spotkanie w Żłobku Miejskim. Dla nieco starszych czytelników zorganizowano wycieczkę do Doliny Wapienicy oraz Wakacyjną Noc Przygody. Na zajęciach inspirowanych lekturą „Tajemniczego ogrodu” F.H. Burnetta dzieci wyczarowały magiczny ogród z szablonów rączek, recyklingowe karmniki, sowy z origami a także tęczowe bibułkowe kwiaty. W trakcie licznych zajęć plastycznych uczestnicy m. in. rysowali swoją wakacyjną przygodę, wykonali kartki techniką origami, breloczki do kluczy, żabki z ręczników oraz papierowe okulary. Były warsztaty fotograficzne zakończone konkursem. Nie zabrakło również wspólnego czytania książek i pysznych słodkości. Ponadto mali czytelnicy przenieśli się do indiańskiej wioski i złożyli wizytę wodzowi Taka-Tuka, który przygotował dla nich mnóstwo trudnych zagadek i zadań, by po ich wykonaniu poddać się rytuałowi pasowania na Indianina. Pożegnanie wakacji w bibliotece nastąpiło w rytmie disco. Na zakończenie dyskoteki dzieci uzupełniły spalone podczas tańca kalorie pyszną pizzą oraz wykonały mapę wakacyjnych wspomnień.