Wakacyjna biblioteka

W drugiej połowie wakacji dzieci, które lubią spędzać czas w bibliotece, wypożyczyły wiele ciekawych książek i stworzyły wspaniałe małe dzieła sztuki.

W Filii nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach oraz Filii nr 8 w Ligocie Miliardowicach uszyły wakacyjną przytulankę, wykonały „różowe okulary”, wesołego pieska i żabkę z ręcznika, wakacyjną łąkę, kwiaty w doniczce oraz kartkę 3D. Zajęciom towarzyszył dobry humor i zapał do pracy.

Jak co roku, biblioteka w Bronowie, zaprosiła dzieci w wieku szkolnym do udziału w wakacyjnych zajęciach. Tematyka spotkań była różnorodna: zamki i rycerze, gry i zabawy dawniej i dziś, starożytny Egipt i inne. Młodym czytelnikom zaproponowaliśmy warsztaty literackie, plastyczno- techniczne, gry planszowe i karciane (stworzone przez dzieci), zabawy ruchowe, a także słodkie niespodzianki, których zapach wypełnił całą bibliotekę. Spędzone wspólnie chwile upłynęły w miłej i wesołej atmosferze.

Także biblioteka w Zabrzegu zaprosiła w sierpniu dzieci do udziału w wakacyjnych zabawach. W czasie zajęć dużo radości i śmiechu przyniosło rozpoznawanie za pomocą dotyku różne przedmioty oraz zabawy pt.: „Mam chusteczkę haftowaną czy „Jedzie pociąg z daleka”. Dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówki, rebusy oraz recytowały wiersze.