POMALUJ MÓJ ŚWIAT NA NIEBIESKO – WYSTAWA

W Oddziale Dziecięcym przy ul. Niepodległości 32/34 trwa wystawa prac uczniów wykonanych w ramach konkursu „Chodź, pomaluj mój świat na niebiesko”. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach w ramach obchodów miesiąca wiedzy na temat autyzmu.
W naszym kraju, jak i na świecie – kwiecień to miesiąc – w którym szczególną uwagę zwraca się na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Jak podają statystyki w Europie żyje 5 mln osób z autyzmem, co oznacza, że 1 osoba na 150 dotknięta jest tym zaburzeniem.
Wystawa prac, na których jej uczestnicy pokazali jak ważna w naszym życiu jest empatia, życzliwość i tolerancja trwa do końca czerwca. Serdecznie zapraszamy.