Czy jesteś zainteresowany bezpłatnym dostępem do e-booków Legimi

• TAK (100%, 5 Votes)
  • NIE (0%, 0 Votes)

Total Voters: 5

Loading ... Loading ...

Podróże małe i duże – Noc Bibliotek 2016 za nami

W sobotę, 4 czerwca, w naszej Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się impreza organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek.” W całej Polsce biblioteki różnego typu, otworzyły swe drzwi w godzinach wieczornych i nocnych. Nasza Biblioteka również zaproponowała mieszkańcom wieczór pełen atrakcji. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy były „Podróże małe i duże!”
W Wypożyczalni Głównej, odwiedzający mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji Katarzyny Pałygi z biura podróży „Geograf”. Dzięki wsparciu sponsorów, na każdego kto odwiedził – Wypożyczalnie Główną – czekał upominek. Nie zabrakło również słodkości i pysznych soków. Każdy mógł również wybrać się w podróż do świata piękna i urody. Anna Matuk z „Zaciszku Piękna” oraz Dorota i Agata Cieślik z „Oriflame”, doradzały i odpowiadały na pytania dotyczące urody.
Atrakcje dla najmłodszych czekały w Centrali naszej Biblioteki. O godzinie 18.00 rozpoczął się pokaz rycerski. Małe damy i giermkowie przenieśli się w świat średniowiecza. Dzieci miały również okazję przebrać się w piękne suknie i ciężką zbroję.
Nie zabrakło również baniek mydlanych, tych wielkich i tych całkiem małych. Umiliły czas oczekiwania na występ Orkiestry Dętej Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie. Podczas koncertu muzycy tak porwali publiczność, że nie zabrakło tańców – wspólnych i solowych występów. Wiele osób, które przypadkowo przechodziły obok budynku naszej biblioteki, przyłączały się do wspólnej zabawy.
W Dziale Audiowizualnym na odwiedzających czekał quiz podróżniczy dotyczący Polski i świata. Dla najodważniejszych przygotowane zostały arcytrudne pytania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również flagi, które można było wykonać wspólnie z paniami bibliotekarkami. Młodzi podróżnicy wychodzili z Działu Audiowizualnego nie tylko z nagrodą ale również z wymalowaną flagą na policzku. Wiele dzieci zmierzyło się również z grą na temat województw Polski.
W Czytelni Ogólnej panował wzmożony ruch lądowy i lotniczy. Chłopcy i dziewczynki poznawały zasady ruchu drogowego poprzez zabawę. Pięknie wykonane samochodziki, do których można było wejść, obudziły w niektórych emocje rajdowe. Odważni wsiedli do rakiety kosmicznej i wzbili się w kosmos na spotkanie z ufoludkami!
Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej! Udowodniono to w Oddziale Dziecięcym. W domkach małych i dużych – ochrzczonych przez uczestników jako „bazy” dzieci bawiły się w najlepsze. W kąciku plastycznym powstawały domki naszych marzeń.
We wszystkich agendach prowadzona była także akcja „Biblioteka-Dzieciom.” Prawie każdy uczestnik imprezy przyniósł książkę, grę planszową lub zabawkę z przeznaczeniem dla szpitali dziecięcych. Udało się zebrać 80 książek, 16 gier i jedną lalkę. Upominki za okazane wsparcie dzieciom w szpitalach, sponsorowała firma „Delteks”.
We wszystkich zabawach wzięło udział około 300 uczestników! Wśród odwiedzających znalazły się całe rodziny, stali bywalcy ale także mieszkańcy, którzy skorzystali z okazji i zapisali się do biblioteki. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy ponownie!
Dziękujemy również za ogromne wsparcie osób, firm i instytucji z Czechowic-Dziedzic: Biuro podróży „Geograf”, Panie Cieślik „Oriflame”, cukiernia „Asteria”, salon fryzjerski „Vivian”, Agnieszka Huczek stylizacja paznokci, fryzjerstwo i kosmetyka „Prestige”, Grzegorz Nikiel Pierogarnia „Mniam! Mniam!”, Tomasz Krawczyk Piekarnia „Krawacik”, Anna Matuk „Zaciszek Piękna”, Firma „Delteks” oraz Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.