Dajcie Dzieciom Uśmiech

Po raz kolejny, w czwartek 22 września,w Klubie Muzycznym „Chacharnia”, odbyła się impreza integracyjna „Dajcie Dzieciom Uśmiech” dla dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych z gminy Czechowice-Dziedzice, która organizuje nasza biblioteka. Imprezę odwiedzili m.in. przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Alicja Ogiegło orazkierownik Domu Opieki Społecznej „Złota Jesień” Hanna Żołdak wraz z pensjonariuszami.

Imprezę uświetnił występ solistów Teatru Muzycznego „Movimento” pod kierownictwem Barbary Bielaczyc z Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Młodzież przedstawiła repertuar składający się z najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek z bajek Disney’a. Soliścidzięki oryginalnym strojom przenieśli uczestników zabawy w magiczny świat baśni.

Po przepięknym występie przyszedł czas na wspólne powitanie, tradycyjną piosenką „Dobrze że jesteś”. Następnie uczestnicy wsiedli do kolorowego i długiego pociągu, który jechał wprost do Stumilowego Lasu, gdzie czekały różne zadania do wykonania. Najpierw uczestnicy, podzieleni na grupy wspólnie zbierali pyszne „jagody”. Dzieci na wózkach dzielnie trzymały worki, do których trafiały kolorowe piłeczki. Za tą bardzo szybką, ale wymagającą dokładności, konkurencję uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Następnie przyszedł czas na ulubioną zabawę – taniec z gwiazdami! Wszyscy chętni przy dźwiękach, skocznych ale także troszkę poważniejszych, melodii prezentowali przed jury swoje taneczne umiejętności. Jury, w którym zasiadły dzieci na wózkach inwalidzkich, uważnie przyglądało się tanecznym zmaganiom i sprawiedliwie oceniało występy.

Po tej bardzo wyczerpującej konkurencji uczestników zabawy odwiedził gość specjalny. Był nim mieszkaniec Stumilowego Lasu, Kubuś Puchatek! Po radosnym powitaniu i wspólnych zdjęciach, Kubuś zaprosił do wspólnej zabawy przy piosence „Kaczuchy”. Ulubieniec wszystkich dzieci przyniósł uczestnikom kosz pełen wspaniałych fantów. Szczęśliwcy zdobyli wspaniałe nagrody podczas loterii.

Po pożegnaniu się z Kubusiem nadszedł czas na sztandarową zabawę imprez integracyjnych – „Jaka to melodia”. Uczestnicy musieli odgadnąć tytuł prezentowanej piosenki. Nie było to łatwe zadanie. Wśród piosenek znalazły się szlagiery, które odgadnąć potrafili tylko pensjonariusze „Złotej Jesieni”.

Ostatnia konkurencja była bardzo słodka i smaczna. Uczestnicy mieli za zadanie zjeść wafelek z ulubionym przysmakiem Kubusia – miodem. Wszyscy powoli, ze smakiem delektowali się smakołykiem. A „najsłodsze „ miny nagrodzono upominkami.

I ja tam byłem, miód smakowałem, a co wiedziałem Wam opowiedziałem.