Bibliotekarze nagrodzeni

W czwartek 29 września, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, odbyło się uroczyste wręczenie nagród finansowych Burmistrza Czechowic-Dziedzic dla osób szczególnie zasłużonych dla gminy w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia i ochrony kultury.

Nagrody za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymali między innymi przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej – Ewa Kmiecik-Wronowicz – Dyrektor oraz Danuta Zając, wieloletni Instruktor tej instytucji.
Artystom i osobom pracującym na rzecz upowszechniania kultury, nagrody wręczali: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Alicja Ogiegło.

Burmistrz Marian Błachut pogratulował nagrodzonym dokonań i zapału w pracy twórczej oraz osiągnięć w rozwoju i promowaniu kultury w Gminie Czechowice-Dziedzice. W czasie spotkania mówiono o potrzebie oraz różnych formach upowszechniania twórczości artystów, działających na terenie gminy. Burmistrz przyjął od nagrodzonych prezent w postaci bieżnika, wykonanego własnoręcznie przez artystkę Marię Kubik.