Wpisy opublikowaneListopad 2016

Wykonaj ozdobę na choinkę!

Weź udział w naszej akcji i pomóż nam ozdobić naszą biblioteczną choinkę! Praca może być wykonana dowolną techniką. Dla każdego czeka drobny upominek! 🙂 Na prace czekamy w Oddziale Dziecięcym, ul. Niepodległości 32/34 do 10.12.2016 r.

APC – WYKŁAD

25 listopada o godz. 16.30 w Filii Nr 10 (ul. Węglowa 56) odbędzie się wykład pt. „Prawa konsumenta, czyli jak nie dać się oszukać”, który poprowadzi mgr Krzysztof Figarski – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalista z zakresu prawa cywilnego, finansowego i konsumentów. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

Klub Molika Książkowego

Filia w Bronowie zaprasza  na kolejne spotkanie dziecięcego klubu miłośników czytania, które odbędzie się 2 grudnia br. od godz. 17.00 do 18.00. Tym razem proponujemy dzieciom  stare  bajki  wyświetlane na przeźroczach, różnorodne gry planszowe oraz zabawy naszych dziadków. Serdecznie zapraszamy! Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie obecności  pod  nr  tel. 32 214 05 90

Czytamy z Przedszkolakami

W listopadzie w Przedszkolu Publicznym  nr 7 ramach akcji  „Głośne czytanie”  odbyły się dwa spotkania z bibliotekarką z Filii nr 10. W czasie wizyty przedszkolaki miały okazję wysłuchać fragmentów pięknych bajek czytanych przez gościa z biblioteki. Akcja ma na celu zachęcenie dzieci do czytania i sięgania w wolnym czasie po książkę. 

Świąteczne warsztaty

  Miejska Biblioteka Publiczna oraz Restauracja Dobre Smaki zapraszają  dzieci wraz z opiekunami na bożonarodzeniowe warsztaty rękodzieła! 3 grudnia o godzinie 10.15 spotykamy się w restauracji Dobre Smaki (ul. Piasta 20 przy DK1). Z uwagi na ograniczoną  liczbę miejsc  prosimy o potwierdzenie udziału w zajęciach do 30 listopada w Oddziale Dziecięcym (ul. Niepodległości 32/34, tel. 32 215 20 01).

Gratulacje dla Katarzyny Wituś

Katarzyna Wituś jest kierownikiem Oddziału Dziecięcego czechowickiej biblioteki, bibliotekarzem z pasją i człowiekiem pełnym mądrości i uśmiechu. Gratulując wyróżnienia w Konkursie im. Olgi Rok, zamieszczamy poniżej oficjalne stanowisko Kapituły Konkursu. Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że decyzją kapituły Pani Katarzyna Wituś z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach otrzymała  wyróżnienie w tegorocznej ogólnopolskiej edycji Konkursu im. Olgi Rok. Decyzję o przyznaniu stypendium podejmuje Kapituła Konkursu. Przy ocenie zgłoszeń Kapituła bierze pod uwagę to, w jakim stopniu działalność kandydatki może być inspiracją dla innych kobiet, a także całokształt doświadczeń życiowych kandydatek, zaangażowanie w działalność biblioteki oraz nowatorskie metody współpracy z osobami korzystającymi z…

Łukasz Wierzbicki w bibliotece

Czytanie to wartość sama w sobie. Sprzyja rozwojowi, zapewnia posiadanie wiedzy, urozmaica czas wolny. Żywe słowo, wypowiedziane przez samego pisarza zachęca do poznawania książek a czasem do ich tworzenia.

APC – WYKŁAD

18 listopada o godz. 17.00 w Czytelni Ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Niepodległości 32/34) odbędzie się wykład Beaty Dańczak pt. „Spotkanie z produktami Syberyjskiego zdrowia”. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

APC – WYJAZD DO WROCŁAWIA

10 grudnia serdecznie zapraszamy na wyjątkową wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd z parkingu przy ul. Mickiewicza o godz. 6.00. Koszt wyjazdu 85,00zł. W programie: zwiedzanie Afrykarium na terenie wrocławskiego ZOO, spacer z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście, czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym (około 4 godziny). Zapisy i opłaty przyjmowane są w dziale promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach ul. Niepodległości 32/34 pokój nr 5 lub pod nr tel. 32 215 30 34 do dnia 06.12.2016r.

UWAGA

Dnia 12.11.2016 r. (sobota) biblioteka będzie NIECZYNNA! Za utrudnienia PRZEPRASZAMY.