Wpisy opublikowaneCzerwiec 2016

Noc z książką w Filii nr 5

Pierwszej wakacyjnej nocy filia w Bronowie gościła wyjątkowych młodych miłośników czytelnictwa, którzy przybyli do biblioteki zaopatrzeni w materace, karimaty oraz śpiwory. Czas spędzony w otoczeniu książek wypełniły gry, zabawy ruchowe, literackie i głośne czytanie (niemal przez wszystkich uczestników nocki). Pierwsza część zajęć przyniosła wiele emocji, radości i śmiechu. Następnie, pomimo narastającej senności i zmęczenia, udało nam się stworzyć kolorowe portrety wszystkich uczestników, a także piękne i niepowtarzalne bransoletki. Rankiem, wypoczęci i zaopatrzeni w nową dawkę energii, ponownie przystąpiliśmy do głośnego czytania i zabaw, a na zakończenie imprezy każdy otrzymał pamiątkową książkę.

Na zamku z biblioteką w Bronowie

Najmłodszych czytelników Filii nr 5, w wirtualną podróż, zabrała Pani Anna Chachulska, kustosz Zamku Królewskiego na Wawelu. To była podróż zarówno w czasie, jak i przestrzeni. Prowadząca, w niezwykle interesujący sposób opowiedziała dzieciom o życiu codziennym na zamku w XVI i XVII wieku. Dzieci w wielką uważnością i ciekawością poznawały kolejnych jego mieszkańców, odkrywały funkcje wybranych pomieszczeń, ich wyposażenie, czy sposoby spędzania niegdyś wolnego czasu. Zwiedziliśmy między innymi mieszkania najważniejszych dostojników i urzędników, apartamenty i sale królewskie. Lekcja została wzbogacona zajęciami plastycznymi, w trakcie których dzieci wykonały kolorowe majoliki.

Warsztaty w Zabrzegu

Za nami 4 warsztaty rękodzieła,które odbyły się w Zabrzeskiej filii. W czasie dwóch pierwszych zajęć uczestniczki wykonały serduszka na ślub zdobione metodą decoupage oraz ozdobne domki z patyczków do zawieszania w oknie i zakładki do książek zdobione tą samą metodą. Na następnych zdobiły mydełka i świece także metodą decoupage oraz wyszywały haftem krzyżykowym bukiet kwiatów na kanwie.

Wystawa w Filii Nr 9 w Zabrzegu

W bibliotece w Zabrzegu znajduje się kolejna wystawa autorstwa Roberta Pietrzyka, nauczyciela w tutejszej szkole.Wystawa odkrywa światy stary i nowy, reprezentowany przez dwa domy:chałupę cieszyńską i nowoczesny dom willowy. W sferze zainteresowań badaczy pozostają przemiany kulturowe dokonujące się pod wpływem rozwoju cywilizacji niosącej postęp techniczny oraz nowe obyczaje. Pozostają materialne pamiątki-„pomniki”życia i pracy pokoleń. Wsród nich na uwagę zasługują ślady budownictwa ludowego w naszym regionie-chałupy ziemi cieszyńskiej.

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

Oddział Dziecięcy (ul. Niepodległości 32/34, Czechowice-Dziedzice, 32 215 20 01) zaprasza przez całe wakacje na miłe spotkania: 7.07 „ Zabawka ze skrawka z Firmą Delteks”, godz. 11.00-12.00, dzieci  wieku od 3-6 lat, (zapisy) 19.07„Zabawka ze skrawka Firmą Delteks”, godz. 11.00-12.00, dzieci w wieku 7-11 lat, (zapisy) 21.07 „Zabawka ze skrawka Firmą Delteks”, godz. 11.00-12.00, dzieci w wieku od 7-11 lat, (zapisy) 3.08 „Zabawka ze skrawka Firmą Delteks” , godz. 11.00-12.00, dzieci w wieku od 3-6 lat, (zapisy) 27 lipca, wycieczka do Doliny Wapienicy, godz. 9.00, dzieci w wieku 7-12 lat, (za zaproszeniem, zapisy) – Najcieplejszy weekend lipca, Wakacyjna Noc Przygody w…

Radość czytania, radość tworzenia…w Filii nr 10

14 czerwca w Filii nr 10 odbyło się spotkanie, w czasie którego wręczone zostały nagrody i wyróżnienia konkursu czytelniczo-plastycznego pod hasłem „Radość czytania, radość tworzenia”, organizowanego przez nauczycieli-bibliotekarzy szkolnych. Przedmiotem konkursy było wykonanie samodzielnego lapbooka ulubionej książki. Najlepsze prace można oglądać do końca czerwca w bibliotece w Filli nr 10 w godzinach pracy placówki. Następnie przez całe wakacje dostępne będą w Oddziale Dziecięcym. Zapraszamy na wystawę.

Sprawdź swój wzrost w…bibliotece

tekst alternatywny

112, 117 a może już 125 cm? O tym jak szybko rosną nasze pociechy można przekonać się odwiedzając bibliotekę. Kolorowa miarka wzrostu czeka na wszystkie dzieci w Oddziale Dziecięcym przy ul. Niepodległości 32/34. Zapraszamy do mierzenia

Bezpieczne wakacje z Filią nr 10

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkania z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 10 dotyczyły bezpieczeństwa. W trakcie zajęć zostały omówione niebezpieczeństwa czekające w domu, na drodze, na podwórku, w lesie czy nad wodą. Przedszkolaki z puzzli musiały ułożyć obrazki samochodów uprzywilejowanych, dopasować do nich osoby i numery telefonów. Trudnym zadaniem okazała się próba dzwonienia na policję, straż czy pogotowie w celu poinformowania o wypadku. Wspólna zabawa zakończyła się opowieścią ruchową pt. „Wycieczka do lasu” . Kolejne zajęcia już po wakacjach.

Zaproszenie na „spacer z kijami”

Zapraszamy serdecznie na wyjście z grupą Nordic Walking w dniu 19.06.2016r. na Klimczok. Wyjazd autobusem nr 50 o godz. 8.20 z Dworca w Czechowicach-Dziedzicach. Organizator: p. Marian Grzywacz. Zapraszamy do udziału.